۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلایدر » عناوین اصلی
  • شناسه : 1058
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶
  • 203 بازدید
  • ارسال توسط :

مسابقه کشوری فن بیان رقابت در سخن وری در جشنوراه سخن سواران

تهران – رامین نیوز: سخن سرایی یا همان سخن وری از گذشته تا به امروز بعنوان یکی از ارکانهای اصلی در نظم دهی به امور ارتباطات مردمی مورد استفاده قرار میگرفته و در تمامی محافل برای پیشبرد اهداف نقش موثری ایفا می کرده است. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- افرادی که در این زمینه دارای […]

تهران – رامین نیوز: سخن سرایی یا همان سخن وری از گذشته تا به امروز بعنوان یکی از ارکانهای اصلی در نظم دهی به امور ارتباطات مردمی مورد استفاده قرار میگرفته و در تمامی محافل برای پیشبرد اهداف نقش موثری ایفا می کرده است.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- افرادی که در این زمینه دارای مهارت و شگردی خاص بوده اند، در تمامی مراحل موفق بوده و در حداقل زمان ممکن خواسته های آنان اجابت شده یا به نسبه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا می کرده اند.

این امر در زمان حال نقش بی بدیلی در امور ایفا م یکند تا جایی که بعنوان یکی از حربه های کارآمد مورد استفاده قرار می گیرد.

متاسفانه در کشورمان کمتر به امر سخن وری یا تقویت فن بیان بها داده می شود و این امر تنها ذاتی بوده و در کمتر موارد به صورت اکتسابی در افراد مشاهده می گردد.

بر این اساس نظام آموزشی در کشورمان باید تدابیری در این خصوص اندیشه کند تا با ایجاد راهکارهای مناسب و برگزاری کلاسهای آموزشی در ارتقاء سطح گفتمان تحول عظیم و شگرف ایجاد نماید.

هر چند برخی نهادهای آموزشی در این راه گام برداشته، ولی همدلی و حمایت از این امر مهم باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوان شاهد بروز موفقیت در این مهم بود.

دانشگاه شریف در یک اقدام جالب و پسندیده اقدام به طراحی مسابقه سراسری سخنرانی شریف با عنوان “سخن سواران” نموده که باید اشاره داشت نایب دبیری این جشنواره کشوری را یک  “ورامینی به نام ونوس هادیان” برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه برای دومین بار مقرر گردیده مسابقه ای تحت عنوان سخن سواران برگزار شود به خبرنگاران گفت: دانشگاه شریف سال گذشته اقدام به برپایی مسابقه سخن سواران نمود که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان همراه گردید .

شناخت برترین ها از سوی داوران نام آشنای کشور در اولین دوره جشنواره سخن سواران

هادیان افزود: بعد از فراخوان، علاقه مندان آثار خود را به دبیرخانه ارجاء دادند که در معرض داوری اساتید مجربی همچون رامبد جوان ، استاد نصرا… مدقال چی ، علیرضا شیری، علیرضا فیض بخش، مجید دهبیدی پور، مجید محمودی مظفر و محمد پیام بهرام پور که همگی از افراد صاحب نام در این عرصه میباشند قرار گرفت و برترین ها معرفی شدند .

نایب دبیر جشنواره سخن سواران ادامه داد: بعد از داوری آثار، برترین ها شناخته و معرفی شدند که در پایان علی گروسیان ، محمد حافظی نژاد و نوشین خطیب عنوانهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

برگزاری دومین جشنواره سخن سواران در سطح کشور

هادیان اشاره داشت: با توجه به حضور چشمگیر علاقه مندان، مقرر شد دومین جشنواره را به صورت کشوری پایه ریزی نماییم که در این خصوص و با همکاری مرکز توسعه کارآفرینی زنان دانشگاه شریف، مرکز کارآفرینی شریف و دانشکده مدیریت و اقتصاد شریف که در دور اول نیز از عوامل اصلی اجرای جشنواره بودند، مرحله دوم را در دستور کار قرار دهیم.

آدرس www.sokhansavaran.ir   برای شرکت کنندگان

او گفت: درحال حاضر فراخوان ارایه گردیده و علاقه مندان میتوانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره که واقع در دانشگاه صنعتی شریف است تحویل نمایند و از طریق سایت www.sokhansavaran.ir  از مراحل اجرایی جشنواره باخبر شوند.

نایب دبیر جشنواره افزود: افراد می بایست آثار خود را به صورت یک فایل ۳ دقیقه ای با انتخاب موضوع آزاد که در یک سی دی ضبط خواهد شد تا ۲۰ اردیبهشت ماه به دبیرخانه ارجاء دهند که در این خصوص فن بیان و موضوع انتخابی در انتخاب برترین ها بیشترین امتیاز را در پی خواهد داشت.

هادیان اظهار داشت: اختتامیه روز پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری و در روز بزرگداشت حکیم دانشمند فردوسی، در محل سالن اجتماعات دانشگاه شریف برگزار خواهد شد.

برگزاری جشنواره طراحی المان گرافیکی همزمان با جشنواره سخن سواران

وی همچنین گفت: در نظر داریم برای پربار نمودن این جشنواره مسابقه طراحی المان گرافیکی سخن سواران را به اجرا در آوریم و افرادی که بتوانند بهترین ها را از دید داوران ارایه دهند معرفی و جوایز نفیسی به آنان اهدا شود .

دبیر اجرایی جشنواره المانها در ادامه افزود: این مسابقه در سه حوزه طراحی پوستر، طراحی لوگو و کاراکتر با موضوع مسابقه سخن سواران برگزار خواهد و اختتامیه آن همزمان با جشنواره سخن سواران برگزار می گردد.

هادیان در پایان گفت: مسابقه های فوق در سطح کشوری پایه ریزی گردیده و علاقه مندان می توانند از هر نقطه کشور در این دو جشنواره شرکت و آثار خود را ارایه دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*