۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » گیلان
  • شناسه : 57605
  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
  • 50 بازدید
  • ارسال توسط :
مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا
مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا

مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا

گیلان – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا گفت: کرم‌های قرمز در شالیزارهای صومعه سرا نگرانی چندانی ندارد و با یک سمپاشی از بین می‌روند. به گزارش خبرنگار ما – احمد پادیاب در خصوص مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا افزود: این کرم های قرمز که به کرم باران نیز معروف هستند، […]

گیلان – آبرومند: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا گفت: کرم‌های قرمز در شالیزارهای صومعه سرا نگرانی چندانی ندارد و با یک سمپاشی از بین می‌روند.

به گزارش خبرنگار ما – احمد پادیاب در خصوص مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا افزود: این کرم های قرمز که به کرم باران نیز معروف هستند، خطر چندانی ندارند و نمی‌توانند خسارت زیادی به شالیزارها وارد کنند.

 

وی افزود: مشاهده کرم باران در شالیزارها اتفاق تازه‌ای نیست و همواره کشاورزان با یک سمپاشی ساده شالیزارشان را از این کرم ها خلاص می‌کنند.

 

پادیاب ادامه داد: سال گذشته هم شاهد کرم باران در برخی از شالیزارها بودیم و با اقدامات انجام شده برای مبازه با این افت هیچ خسارتی به شالیزارها و محصول برنج وارد نشد. البته زحمت کشاورزان را افزایش داده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا تصریح کرد: کرم قرمز یا کرم باران آفتی مانند کرم ساقه خوار نیست که به دیگر مناطق سرایت کند و نگرانی خاصی در این مورد وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت شالیزارهای صومعه‌سرا خوب است و برای تامین آب فعلا مشکلی نداریم اما با توجه به کم آبی که وجود دارد، امیدواریم در روزهای آینده نیز مشکلی پیش نیاید.

 

پادیاب گفت: با توجه به قیمت خوب فروش برنج امید می‌رود امسال کشاورزانی که ارقام زودرس کاشته اند کشت مجدد برنج انجام دهند.

(منبع: ایسنا)

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*