۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » فيروزكوه
  • شناسه : 3027
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
  • 287 بازدید
  • ارسال توسط :

مصرف بهینه آب نیازمند فرهنگ سازی مناسب است

فیروزکوه – ابتکارآنلاین : فرماندار فیروزکوه گفت: شورای حفاظت از منابع آب باید به دنبال فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب بوده و برای مصرف بهینه این نهاده ارزشمند برنامه داشته باشد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ابوالقاسم مهریدر جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان فیروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار کرد: مقوله آب […]

فیروزکوه – ابتکارآنلاین : فرماندار فیروزکوه گفت: شورای حفاظت از منابع آب باید به دنبال فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب بوده و برای مصرف بهینه این نهاده ارزشمند برنامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ابوالقاسم مهریدر جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان فیروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار کرد: مقوله آب در برنامه های پنجم توسعه همواره مورد تاکید قانونگذار و همچنین مقام معظم رهبری بوده است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: باید برای تامین و تولید آب که نیاز نسل کنونی و سرمایه آیندگان است نگاهی ویژه داشته و در جهت حفظ منابع آب وخاک برنامه محور حرکت کرد.

وی افزود: در شرایط کنونی و کاهش بارندگی ها طی دهه های اخیر باید با اتخاذ تصمیمات مناسب، وضع موجود منابع آبی را مدیریت کرد.

مهری ادامه داد: باید برای تامین و تولید آب که نیاز نسل کنونی و سرمایه آیندگان است نگاهی ویژه داشته و برای حفظ منابع آب وخاک برنامه محور حرکت کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: از دیرباز نسبت به مساله جنگ آب به عنوان مشکل آینده انسان ها هشدار داده شده و بر این اساس باید تغییر الگوی مصرف آب به گونه ای باشد که محیط زیست، تولید و بهره وری آسیب نبیند.

وی با اشاره به اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری به عنوان استراتژی که دولت به شکل جدی دنبال می کند، هشدار داد: در کنار فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب باید مراقب مسائل اجتماعی متاثر از آن نیز بود.

این گزارش حاکی است؛ طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک (SMLWR ) بر اساس برنامه مشترک میان دولت جمهوری اسلامی ایران و UNDP از سال ۱۳۷۶ در حوزه آبخیز حبله رود با مساحت ۱٫۲ میلیون هکتار بعنوان منطقه نمونه آغاز شد.

هدف اصلی این پروژه دستیابی به الگوهای مناسب برنامه ریزی، مدیریت، اجرا، بهره برداری و پایش و ارزشیابی منابع آب و خاک در چند زیر حوزه از حوزه آبخیز حبله رود و تعمیم و توسعه نتایج حاصله از پروژه به برنامه ملی حفاظت منابع طبیعی از طریق مشارکت مردم روستایی در مدیریت حوزه های آبخیز کشور است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*