۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 4685
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۹:۵۷
  • 113 بازدید
  • ارسال توسط :

معاون استاندار تهران: جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران گرفته می‌شود

استان تهران- ابتکارآنلاین: حسن کریمی  در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برخورد با سازندگان واحدها و بناهای غیرمجاز در این استان، خواستار تقویت فعالیت‌ها در این بخش شد. وی تصریح کرد: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از […]

استان تهران- ابتکارآنلاین: حسن کریمی  در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برخورد با سازندگان واحدها و بناهای غیرمجاز در این استان، خواستار تقویت فعالیت‌ها در این بخش شد.

وی تصریح کرد: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از مهم‌ترین مواردی است که با حساسیت خاصی در استان تهران و با دستور استاندار پیگیری می‌شود و در این راستا، تمام تلاش ما این است که با سودجویان و متخلفان برخورد قانونی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران استثنا و اغماضی وجود ندارد، ادامه داد: استثنا در این مسیر سبب کند شدن روند فعالیت‌ها می‌شود و استانداری تهران قصد دارد به هر شکل ممکن جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را در این استان بگیرد.

کریمی بیان داشت: برخورد قانونی و بدون چشم‌پوشی با ساخت و سازهای غیرمجاز مورد تاکید مقام معظم رهبری است و دولت نیز در این راستا حساسیت ویژه‌ای دارد؛ در استان تهران هم استاندار به شخصه پیگیر این موضوع است و همه باید همکاری کنند تا فعالیت‌ها به خوبی و البته برمدار قانون پیش رود.

وی تصریح کرد: هر موردی که خارج از روال قانون ساخت و ساز در استان تهران بنا شده باشد، با سازنده‌اش برخورد می‌شود و در این راه مهم هیچ گذشت یا استثنایی نخواهیم داشت.

 دادستان شهرستان پردیس نیز از تخریب ۵۳ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در بستر رودخانه جاجرود در آینده نزدیک خبر داد.

حیدر فتاحی در حاشیه اجرای حکم تخریب ویلاهای بستر رودخانه جاجرود اظهار کرد:‌ در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون نحوه توزیع عادلانه آب، بر اساس دستور مقام قضایی نسبت به تخریب و قلع و قمع املاکی که به صورت غیرمجاز در بستر رودخانه ساخته شده بود، اقدام شد.

وی در خصوص تعداد این ویلاها نیز گفت: تخریب هشت باب ویلا و در کنار آن سه زمین محصور شده با دستور مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت که امروز عملیات تخریب و اجرای حکم آن عملیاتی شد.

دادستان شهرستان پردیس اظهار کرد: احکام تخریبی دیگری نیز وجود دارد و با توجه به برنامه‌‌‌ریزی‌هایی که دادستانی ترتیب داده، در موعد مقرر نسبت به تخریب سایر اماکنی که به صورت غیرمجاز ساخته شده‌‌اند، اقدام می‌شود.

وی در خصوص برنامه دادستانی پردیس برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: مشکلی که در این حوزه با آن مواجه هستیم، این بود که این ساخت و سازها مربوط به امسال نیست و در سال‌های گذشته صورت گرفته است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*