۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 2554
  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۳
  • 180 بازدید
  • ارسال توسط :

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران: شهرستان ورامین قطب اقتصادی می شود

ورامین- خبرنگار رامین نیوز: عاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: در کارگروه اقتصادی استانداری تهران راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ورامین به تصویب رسید.  به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، جلسه کارگروه اقتصادی با حضور مدیرانی از بخش های اقتصادی و سازمان های دولتی به ریاست معاون برنامه ریزی و […]

ورامین- خبرنگار رامین نیوز: عاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: در کارگروه اقتصادی استانداری تهران راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ورامین به تصویب رسید.

 به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، جلسه کارگروه اقتصادی با حضور مدیرانی از بخش های اقتصادی و سازمان های دولتی به ریاست معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران برگزار شد .

نعمت الله ترکی گفت:‌ دو موضوع در دستور کار این جلسه قرار داشت .موضوع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ورامین و طرح توسعه شهرک های صنعتی استان که مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

وی ادامه داد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان مصوبه ای بود که باید پیگیری می شد .با توجه به ظرفیتی که در بخش های مختلف صنعتی ،کشاورزی، گردشگری و مسایل مربوط به آن در منطقه ورامین وجود دارد پس از نهایی شدن موضوع در کارگروه اقتصادی، مقرر شد طرح راه اندازی منطقه ویژه اقصادی در این منطقه با مسئولیت وزارت اقتصاد و دارایی پیگیری شود.

ترکی با بیان اینکه تا ۲۰ روز آینده طرح های توجیهی و کلیات طرح از سوی اعضای کارگروه ارایه می شود افزود: مسئولان برای تامین آب، برق و گاز منطقه ویژه اقتصادی اعلام آمادگی کردند و قرار است در جلسه آینده نحوه ورود بخش خصوصی در منطقه  برای ادامه کار بررسی شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران با اشاره به اینکه دستورالعمل منطقه ویژه اقتصادی دراستان تهران با هدف پشتیبانی از تولیدات داخلی استان و درسطح استان های همجوار انجام می شود، گفت: این منطقه می تواند در توسعه صادرات غیر نفتی، ایجاد تحرک در اقتصاد منطقه ای، محلی و ملی، انتقال فناوری مراکز و واحدهای تولیدی و مهمتر از همه در موضوع اشتغال زایی اثر گذار باشد.

ترکی در توضیح علت انتخاب شهرستان ورامین برای ایجاد قطب اقتصادی گفت:‌ استان تهران ظرفیت های زیادی دارد اما براساس دستورالعمل لازم است منطقه انتخاب شده ویژگی های خاصی داشته باشد که در ورامین این شاخص ها وجود دارد به عنوان مثال در منطقه  پاکدشت و اسلامشهر، ۹ شهرک صنعتی فعال وجود دارد و یا منطقه شمس آباد در پاکدشت یکی از شهرک های صنعتی مهم در کشور است، همچنین منطقه ورامین و قرچک قطب کشاورزی به حساب می آید واحد تولیدی چرمشهر هم به این منطقه ظرفیت تولیدی بالایی بخشیده است .

ترکی در این مورد گفت: این طرح از سوی مجموعه های صنعتی استان درخواست شده است و مقرر شد در شش حوزه شهرک صنعتی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ۹ هزار هکتار اراضی ملی واگذار شده به واحدهای صنعتی در استان تهران داریم، گفت: براساس طرح توسعه شهرک های صنعتی استان، مقرر شد حوزه منابع طبیعی و حوزه های تخصصی مرتبط با شهرک های صنعتی موضوعات مربوط را بررسی و واحدهای صنعتی فعال،نیمه فعال و غیر فعال شناسایی شوند تا در صورت نیاز به توسعه واحد ها در جلسه بعدی کارگروه تعیین تکلیف شود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*