۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 8599
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰:۴۸
  • 108 بازدید
  • ارسال توسط :

مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز نیاز به عزم همگانی دارد

ورامین – ابتکار ورامین: معاون عمرانی فرمانداری ورامین گفت : مقابله با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز به ویژه در مناطق روستایی نیازمند عزم جدی همه مسئولین دستگاه ها می باشد . به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین – رضا کارخانه در جلسه ستاد مقابله با ساخت و […]

ورامین – ابتکار ورامین: معاون عمرانی فرمانداری ورامین گفت : مقابله با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز به ویژه در مناطق روستایی نیازمند عزم جدی همه مسئولین دستگاه ها می باشد .

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین – رضا کارخانه در جلسه ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز بخش جواد آباد که در محل بخشداری این شهر برگزار شد اظهار داشت :با وجود اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه های مسوول ، در برخی از مناطق شاهد شاهد ساخت و سازهای غیر مجازی هستیم که این ساخت و سازها مشکلات عدیده ای را برای مناطق به همراه دارد .

وی اظهار داشت :وی گفت : مسوولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که اولویت اول جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز است که این امر تنها با نظارت مستمر دستگاه های اجرایی نظیر شهرداری ، بخشداری و دهیاری محقق می شود .

وی افزود : اگر از همان ابتدا با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز برخورد شده و جلوی این امر گرفته شود ، اقدامات و برخوردهای قانونی بعدی از سطح کمتری برخوردار می شود .

کارخانه اظهار داشت : این گونه ساخت و ساز های غیر مجاز به دلیل عدم رعایت مسائل فنی در احداث بنا نه تنها برای اهالی ساکن در منطقه که برای مالک نیز مشکلات عدیده ای به وجود می آورد و در صورت بروز حوادث غیر مترقبه خسارات جبران ناپدیری را به همراه خواهد داشت .

کارخانه گفت : یکی از مشکلاتی که امروز در مناطق حاشیه ای شهرستان و نیز مناطقی که در آن ساخت و سازغیر مجاز صورت گرفته در خصوص مدیریت آن منطقه برای دستگاه های خدماتی است و دستگاه هایی نظیر برق ، گاز و تلفن نمی توانند خدمات خود را به آن مناطق عرضه نمایند .

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ورامین با اشاره به لزوم برخورد با ساخت و سازغیر مجاز در مناطق روستایی و اراضی کشاورزی گفت : برخی از سودجویان به دلیل ارزش افزوده ای که از بابت دیوارکشی ها و ساخت و سازهای غیر مجاز نصیبشان می گردد تلاش دارند تا نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تبدیل آن به اماکن تجاری و یا مسکونی اقدام نمایند که این امر ، معضلات بسیاری را با خود به همراه خواهد داشت .

کارخانه گفت : تغییرکاربری در اراضی کشاورزی مشکلات علاوه بر این که مشکلات اجتماعی منطقه را افزایش می دهد ، در ایجاد بحران در اقتصاد منطقه مبتنی بر کشاورزی نیز تأثیر سوء خواهد داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*