۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 3183
  • ۰۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۷
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :

ممنوع الخروجی مولوی عبدالحمید صحت ندارد

در هر جلسه امان‌نامه به پرونده ۱۶ الی ۲۰ نفر رسیدگی می‌کنیم و با این کار سعی بر َآن داریم که با نهایت انعطاف به سمت اقبال از ندامت گام برداریم و راه را برای جداسازی افراد درمسیر شرارت و قاچاق هموار کنیم استاندار سیستان و بلوچستان خبر ممنوع الخروجی مولوی عبدالحمید را تکذیب کرد […]

در هر جلسه امان‌نامه به پرونده ۱۶ الی ۲۰ نفر رسیدگی می‌کنیم و با این کار سعی بر َآن داریم که با نهایت انعطاف به سمت اقبال از ندامت گام برداریم و راه را برای جداسازی افراد درمسیر شرارت و قاچاق هموار کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان خبر ممنوع الخروجی مولوی عبدالحمید را تکذیب کرد و گفت: مولانا عبدالحمید اخیرا حتی به سفر حج هم رفته‌اند اگر چه ممکن است به صورت موردی انجام یک سفر را از جانب ایشان به صلاح ندانسته باشند و خود ایشان نیز تمایلی به سفر نداشته باشند اما اینکه ایشان ممنوع الخروج شده باشند مطلقا چنین خبری صحت ندارد.

علی اوسط هاشمی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص برگزاری جلسه‌های امان‌نامه برای اشرار اظهارکرد: روند کار به خوبی پیش می‌رود و تقریبا به طور متوسط هر ماه سعی ما بر این بوده است که یک جلسه داشته باشیم و در هر جلسه نیز به پرونده ۱۶ الی ۲۰ نفر رسیدگی می‌کنیم. با این کار سعی بر َآن داریم که با نهایت انعطاف به سمت اقبال از ندامت گام برداریم و راه را برای جدا سازی افراد در مسیر شرارت و قاچاق هموار کنیم و اجازه ندهیم که افراد در جرم باقی بمانند.

استاندار سیستان و بلوچستان طرح امان نامه را گامی در جهت تکریم به حق انسان و کمک به نجات انسان در مسیر آسیب دانست و تاکید کرد: خوشبختانه نتیجه این طرح تاکنون مفید بوده و سعی ما براین بوده که هر کسی که بر روی فردی که در مسیر آسیب قرار دارد، نفوذی دارد زمینه را برای ابراز ندامت و تشکیل پرونده و طرح در کمیسیون فراهم کند.

وی در خصوص بازارچه‌های مرزی نیز افزود: در حال حاضر ۶ الی ۷ بازارچه داریم که فعالیت آنها منوط به میزان انتقال کشور همسایه است به این معنی که بازارچه یک جانبه نمی‌تواند معنا داشته باشد.

اوسط هاشمی ادامه داد: ما در حال حاضر چند بازارچه داریم که دارای مجوز و مصوبه دولت هستند و می توانند با کشور همسایه و اهالی شهرهای نزدیک به نقطه صفر مرزی مبادله داشته باشند و هر مرز نشین نیز ماهیانه می تواند تا ۲ میلیون تومان برای خود کالا وارد کند و این یک فرصت بسیار خوبی برای مرز نشینان است.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که هم کشور پاکستان وهم کشور افغانستان در مقابل بازارچه های ما بازارچه های فعالی داشته باشند که درنتیجه مردم نیز از این طریق هم روابطشان باهم گرم تر و صمیمی تر می شود و هم آن محرومیت های ناشی از مرز نشینی پوشش داده می شود و به نوعی وفاداری و علاقه مندی به مرز هم قوت خواهد یافت.

استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که آیا خبر ممنوع الخروجی مولوی عبدالحمید صحت دارد یا خیر؟ گفت: چنین خبری صحت ندارد بلکه ایشان اخیرا حتی به سفر حج هم رفته‌اند اگر چه ممکن است به صورت موردی انجام یک سفر را از جانب ایشان به صلاح ندانسته باشند و خود ایشان نیز تمایلی به سفر نداشته باشند اما اینکه ایشان ممنوع الخروج شده باشند مطلقا چنین خبری صحت ندارد.

اوسط هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص سرنوشت گروهبان جمشید دانایی فر یکی از ۵ سرباز به گروگان گرفته شده توسط گروهک جیش العدل نیز اظهار داشت: خبر ها در این خصوص زیاد است اما آنچه احتمال بیشتری دارد به شهادت رسیدن این سرباز عزیز است که لازمه قطعیت یافتن این احتمال نیز دست یافتن به مستندات قوی است تا بتوان در رابطه با این موضوع اعلام موضع و اظهار نظر کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*