۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 7363
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۵۲
  • 129 بازدید
  • ارسال توسط :

مهمترین مسوولیت آموزش و پرورش ارتقا سطح فرهنگ جامعه است

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه جوادآباد گفت: مهمترین مسوولیت آموزش و پرورش ارتقا سطح فرهنگی جامعه است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام جواد طاهری روز پنجشنبه دردیدار با مسوولان آموزش و پرورش ورامین با بیان اینکه تربیت نسل مسولیت پذیر ازدیگر وظایف آموزش و پرورش است،اظهارداشت: این امر […]

ورامین – ابتکار ورامین: امام جمعه جوادآباد گفت: مهمترین مسوولیت آموزش و پرورش ارتقا سطح فرهنگی جامعه است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام جواد طاهری روز پنجشنبه دردیدار با مسوولان آموزش و پرورش ورامین با بیان اینکه تربیت نسل مسولیت پذیر ازدیگر وظایف آموزش و پرورش است،اظهارداشت: این امر زیربنایی باید با مشارکت دستگاه های فرهنگی، خانواده ها و اولیا مدارس انجام شود.

وی افزود: معلمان باید با شناخت خصوصیات درونی دانش آموزان ، شرایط را برای حضور مؤثر آنان در جامعه فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان بایستی بدانند که مدارس و مساجد بهترین پناهگاه برای جوانان و دانش آموزان هستند، تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام اسلامی برای منحرف کردن جوانان از مسیر انقلاب و اهداف والای شهدا و امام راحل تمام سعی و تلاش خود را به کار بستند.

طاهری گفت: رسالت و جایگاه معلمان همچون انبیاء الهی ، هدایت و رهبری جامعه است ، معلم می تواند دانش آموز و جوان ایران اسلامی را در مسیر تعالی و رشد قرار داده و او را از گزند آسیب های اجتماعی مصون نگاه دارد.

سرپرست آموزش و پرورش ورامین نیز در این جلسه با تقدیر از نقش برجسته ائمه جمعه و جماعات در هدایت انسان ها به سمت رستگاری گفت: ائمه جمعه پدر معنوی مردم هستند و حضور امام جمعه در مجموعه آموزش و پرورش به این جایگاه علمی روح معنوی می بخشد.

مجید تاجیک افزود: آموزش و پرورش وظیفه دارد تا در کنار مسائل آموزشی، به امور دینی و معنوی نیز توجه داشته باشد زیرعلم بدون تقوا نمی تواند انسان را به سمت رستگاری سوق دهد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*