۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » البرز » عناوین اصلی
  • شناسه : 27572
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  • 299 بازدید
  • ارسال توسط :
موانع سرمایه گذاری البرز برداشته شد
موانع سرمایه گذاری البرز برداشته شد

موانع سرمایه گذاری البرز برداشته شد

البرز – آبرومند: استاندارالبرز با بیان اینکه موانع سرمایه گذاری این استان برداشته شده گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان می توانند دراین استان فعالیت داشته و برای رونق تولید تلاش کنند   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا- عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی […]

البرز – آبرومند: استاندارالبرز با بیان اینکه موانع سرمایه گذاری این استان برداشته شده گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان می توانند دراین استان فعالیت داشته و برای رونق تولید تلاش کنند

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا- عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس  جمهوری رئیس جمهوری در کرج برگزار شد، افزود:  استارت آپ ها، صنعت،   کشاورزی و گردشگری از ظرفیت های مهم البرز برای اشتغالزایی به شمارمی روند.

 

وی ادامه داد: البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با ۱۵۰ برند  قابل توجه در حوزه تولید و اقتصاد  است که در حوزه دارو و صنایع غذایی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است.

 

شهبازی گفت: استفاده از فناوری جدید همت و همراهی همیشگی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری را می طلبد که این ظرفیت های دانش بنیان مبنای اصلی اقتصاد مقاومتی است.

 

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر است که باید ازظرفیت پارک علم و فناوری بهره هرچه بیشتر را دراین زمینه برد.

 

استاندارالبرز خاطرنشان کرد: صنایع مهم تولیدی را درالبرز شاهد هستیم که با برگزاری نشست های صادرات غیرنفتی و گفت و گوی بخش خصوصی و دولت تلاش می شود تا از ظرفیت های این بخش هرچه بیشتر بهره لازم برده شود.

 

شهبازی افزود: رتبه اول کشور در تخصیص اعتبار و جذب واحدهای تولیدی برای جلوگیری از رکود آنها را داریم و در تولید دارو نیز به رتبه برتر رسیده ایم.

 

استاندارالبرز یادآورشد: با کاهش نرخ بیکاری ۲.۲ درصدی درالبرز انتظارمی رود فعالیت های گسترده تری برای حوزه اشتغال و رونق تولید صورت گیرد.

 

وی ادامه داد:  سرمایه گذاری داخلی البرز حدود ۷ هزار میلیارد ریال بوده و ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی دراین استان داشته ایم.

 

شهبازی خاطرنشان کرد:   ۳۲۵ مصوبه درستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درسال گذشته بوده که  ۲۷۱ مورد اقدام و ۵۴ مورد در دست اقدام است.

 

استاندارالبرز افزود: رتبه اول تسهیلات رونق تولید و رتبه دوم در تسهیلات بازسازی شده، رتبه اول  تولید سموم گیاهی موفقیت های چشمگیری است که دراین استان به منصه ظهور رسیده است.

 

وی اظهار داشت: محصول های تک قطب دارویی کشور، ۳۰۰ واحد را در البرز به خود اختصاص داده است و شرکت دارویی برکت از ظرفیت های مهم دراین زمینه به شمارمی آید.

 

شهبازی گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی با اولویت بندی مدنظر قرار گرفته و دنبال می شود که تامین سوخت ازسوی دستگاه های اجرایی متولی مدنظر قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه  بیمارستان ثارالله  البرز  به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: این بیمارستان به مدت ۱۰ سال در اختیار یک شرکت قرار می گیرد  و روال اداری آن در حال انجام است.

 

استاندارالبرز با بیان اینکه اشتهارد پایلوت طرح اقتصاد مقاومتی در استان البرز به کشور معرفی شده گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان البرز مورد حمایت قرار می گیرند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*