۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 28883
  • ۰۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
  • 71 بازدید
  • ارسال توسط :
موفقیت در انتظار ملت مقاوم ایران است
موفقیت در انتظار ملت مقاوم ایران است

موفقیت در انتظار ملت مقاوم ایران است

شیراز- آبرومند: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس حوزه علمیه مدرسه خان شیراز با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان ملت ایران گفت: در شرایط امروز، مقاومت نه تنها یک آرمان بلکه ضرورت است و موفقیت در انتظار ملت ایران است.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت‌الله […]

شیراز- آبرومند: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس حوزه علمیه مدرسه خان شیراز با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان ملت ایران گفت: در شرایط امروز، مقاومت نه تنها یک آرمان بلکه ضرورت است و موفقیت در انتظار ملت ایران است.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک حسینی شنبه در آیین سوگواری سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) که در مدرسه خان شیراز برگزار شد، وعده الهی درباره پیروزی جبهه پیروان خدا و اهل صبر و مقاومت را یادآور شد و در عین حال، بر لزوم رعایت تقوای مقاومت تاکید کرد.

این عالم دینی خطاب به ملت ایران گفت: دشمنان به دنبال رنج مردم هستند اما اگر صبر و مقاومت کنید و تقوای مقاومت داشته باشید، موفقیت از آن انقلاب و ایران و رهبر فرزانه انقلاب است.

لزوم رعایت تقوای مقاومت

آیت‌الله ملک‌حسینی افزود: مقاومت باید بر مدار حکمت باشد؛ زیرا امروز در عصر تحریم که عصر مقاومت است، مقاومت تقوای خود را می‌طلبد و بر این اساس ضرر و نفع تحریم باید برای همه باشد و چنانچه تحریم موجب فقر انسان‌هایی و فربه شدن انسان‌هایی دیگر شود معنا ندارد و اگر کسانی با تحریم فربه شوند و سفره مردم کوچک شود، این مقاومت با تقوا همراه نیست.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تبدیل عدالت به دکان و معامله‌گری با عدالت غلط است؛ اگر قرار است مقاومتی صورت گیرد قانون مناسب و انسان مناسب می‌خواهد و مردم باید نتیجه تغییر را ببییند و تقوای مقاومت به همین معناست.

وی با تاکید بر اینکه تقوای مقاومت به نظارت مناسب نیاز دارد، افزود: پرونده ساختن برای افراد متخلف به منزله نظارت مناسب نیست همچنانکه نادیده گرفتن پنج سال تخلف و صرفاً پرونده‌سازی و سکوت باعث می‌شود متخلف وارد معامله شود.‌

آیت الله ملک حسینی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به ضابط بهنگام دارد و تقوای مقاومت بر این نکته تاکید می‌کند که کوچکترین خطا را تذکر بدهند نه اینکه گزارش دهند که می‌خواهند علیه کسی کاری بکنند، اگر فردی خطاکار است بگویند تا فرد خود را اصلاح کند.

آیت الله ملک حسینی: عوارض و مالیات باید برای رفع نیازهای عمومی باشد

و اگر منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها شد، حکمتی ندارد

 

اگر عوارض و مالیات منجر به تعطیلی کارخانه ها شد، حکمتی ندارد

رئیس حوزه علمیه مدرسه خان شیراز گفت: اگر قانون‌های گذشته تبعیض آمیز بود و افرادی را از حقوق‌ها و ثروت‌های افسانه‌ای بهره مند کرد و افراد دیگری از فقر نتوانستند زندگی کنند، این پول‌هایی که تقسیم می‌شود نمی‌تواند هدف عصر مقاومت را تامین کند.

وی بیان کرد: عوارض و مالیات باید برای رفع نیازهای عمومی باشد و اگر منجر به تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها شد، حکمتی ندارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید از اقتصاد متکی بر نفت عبور کرد، تاکید کرد: سیاست اقتصادی دوران مقاومت باید بتواند انسان‌ها و ملت محروم و زجر دیده از تورم را نجات دهد و باید در این راستا در سیاست ها، مدیریت ها و نظارت ها تجدید نظر کرد.

 

متخصصان علم اقتصاد راهکار ارائه دهند

این خطیب دینی در ادامه با اشاره به نوسانات نرخ ارز، از متخصصان علم اقتصاد ارائه راهکار برای برون رفت از این وضعیت را خواستار شد.

آیت الله ملک حسینی همچنین پاسخگویی مسئولان به مردم را از ملزومات مقاومت در برابر اقدامات خصمانه دشمن یاد کرد و گفت: عصر مقاومت باید زمان اتحاد بین انسان‌هایی باشد که داعیه دار انقلاب هستند، بسیاری امروز داعیه دار هستند اما حرفشان با کسی که در غرب نشسته یکی است و این افراد باید برکنار شوند؛ همچنین کسانی که به اصول و ارزش‌ها توهین می‌کنند نیز باید بدانند انسجام ملی و اتحاد می‌تواند جبهه مقاومت در درون و دنیا را ایجاد کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابعاد زندگی و شخصیت امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان جهان، با بیان اینکه امامت حقیقت اسلام است، اظهار داشت: امام به معارف دین، حقایق هستی و علمی به امروز ما آگاه است.

آیت الله ملک حسینی گفت: امام تجسم اخلاق است و جلوه های حلم، عدل و شجاعت در حیات امام صادق (ع) برجسته است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد با یادکرد از سخنی از امام صادق (ع) بیان کرد: به گفته این امام معصوم، شیعه نه دروغ می گوید و نه خیانت می‌کند؛ نه واقعیتی را واژگون می‌کند و نه حقی را ضایع می‌کند.

 

توصیه به فعالان سیاسی در آستانه انتخابات مجلس

این خطیب دینی در ادامه با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، التزام به تقوای الهی در تبلیغات و گفتار داوطلبان نمایندگان مجلس و گروه های سیاسی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در فضای انتخاباتی، برخی دروغ می گویند و آبروی افراد را می برند؛ این در حالی است که امام صادق (ع) فرمود: مومن دروغگو و خائن نیست؛ بنابراین اگر دروغ بگوییم شیعه نیستیم و اگر خیانت کنیم هم شیعه نیستیم.

وی با اشاره به مواضع اخیر مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی افزود: قدر رهبر معظم انقلاب را بدانیم که حرکت دشمن را در بیرون از مرزها شکست و مسئولان باید بدانند که جز رفتن به سراغ مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی راه دیگری پیش روی ما نیست و این موضوع البته به منزله توزیع فقر نیست.

 

 

در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، تولیت آستان های مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و سید علاء الدین حسین بن موسی الکاظم (ع) برگزار شد، جمعی از مسئولان کشوری همچون سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) حضور داشتند.

 

 

در این آیین که بنا بر سنت چندین ساله در مدرسه خان شیراز با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، مداحان اهل بیت در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع) به سوگواری پرداختند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*