۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 36545
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  • 92 بازدید
  • ارسال توسط :
میدان میوه و تره بار یاسوج آماده افتتاح است
میدان میوه و تره بار یاسوج آماده افتتاح است

میدان میوه و تره بار یاسوج آماده افتتاح است

یاسوج- آبرومند: شهردار یاسوج گفت: میدان میوه و تره بار این شهر به منظور سهولت دسترسی مردم به میوه ارزان و باکیفیت و قطع دست دلالان آماده افتتاح بوده و در هفته‌های آینده به‌طور رسمی راه اندازی می‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – نستهن مقدم اظهار داشت: پیش از این بی […]

یاسوج- آبرومند: شهردار یاسوج گفت: میدان میوه و تره بار این شهر به منظور سهولت دسترسی مردم به میوه ارزان و باکیفیت و قطع دست دلالان آماده افتتاح بوده و در هفته‌های آینده به‌طور رسمی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – نستهن مقدم اظهار داشت: پیش از این بی میلی سرمایه گذاران به ایجاد این میدان و مداخله مافیای موجود در امر فروش میوه و تره بار در یاسوج سبب ممانعت در راه اندازی این میدان می شد.

 

وی افزود: این میدان در ورودی شهر یاسوج واقع در ابتدای جاده تیپ ۴۸ سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد است که پس از به مناقصه گذاشتن آن به یک سرمایه گذار واگذار شده است.

 

شهردار یاسوج تصریح کرد: به مدت یک دوره یک ساله از این سرمایه گذار عوارضی گرفته نمی شود و چهار سال بعدی با شیب ملایم هر غرفه ۱۰ میلیون ریال برای توزیع میوه در اختیار فروشندگان قرار گیرد.

 

مقدم ابراز داشت: کمیت، کیفیت و قیمت میوه با افتتاح این مرکز فروش میوه در استان متحول خواهد شد و وانت بار های میوه فروش نیز می توانند با هماهنگی های لازم در این میدان فعالیت داشته باشند.

 

سال گذشته ۹۰۰ دستگاه خودروی وانت بار میوه فروش در یاسوج ساماندهی شدند.

 

سیب، مرکبات شامل لیموترش، نارنگی و پرتقال و انگور، زیتون از مهمترین محصولات باغی تولید شده استان در این مدت بوده که بخشی از میوه تولیدی باغداران کهگیلویه و بویراحمد در استان به مصرف می‌رسد و بخشی نیز به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

 

از سال ۱۳۹۲ تاکنون در یک دوره پنج ساله سه هزار و ۷۰۰ هکتار باغ در این استان ایجاد شده است. مساحت باغ‌های استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۳ هزار و ۴۰۲ هکتار است.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۰ هزار زمین کشاورزی دارد که سالانه ۸۰۰ هزار تن محصول در آن کشت می‌شود.

 

شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*