۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 8235
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
  • 251 بازدید
  • ارسال توسط :

نباید به سازش با استکبار فکر کرد

ورامین – ابتکار ورامین: قائم مقام حزب موتلفه اسلامی گفت:‌کسی حق ندارد که به سازش با قدرت های مستکبر فکر کند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از اسوه نیوز- عصر چهارشنبه اسدالله بادامچیان در آیین افتتاح نمایشگاه اسناد و آثار ۱۵ خرداد در ورامین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد سال […]

ورامین – ابتکار ورامین: قائم مقام حزب موتلفه اسلامی گفت:‌کسی حق ندارد که به سازش با قدرت های مستکبر فکر کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از اسوه نیوز- عصر چهارشنبه اسدالله بادامچیان در آیین افتتاح نمایشگاه اسناد و آثار ۱۵ خرداد در ورامین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ اظهار داشت: پانزدهم خرداد با سایر ایام الله فرق دارد.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی کشور افزود: سخنان امام راحل درباره قیام ۱۵ خرداد در چندین محور دسته بندی می شود به طوری که امام در یک سخنرانی سوال می کنند که چرا ۱۵ خرداد بوجود آمد و مبدأ و دنباله آن چه بود.

۱۵ خرداد یک مسیر و راه است

وی ادامه داد: امام راحل دوباره سوالی را مطرح کردند که هدف ۱۵ خرداد در حال حاضر چه بود و چه مقصدی را در آینده دنبال می کند و این سوالات و رویکردها نشان دهنده آن است که ۱۵ خرداد یک مسیر و راه می باشد.

این شاهد عینی قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ اضافه کرد: امام راحل برای قیام ۱۵ خرداد، ۱۹ محور را بیان و به هر کدام از آن می پردازند که در هیچ رویدادی این موضوع تکرار نمی شود.

پانزدهم خرداد ماهیت تمامی گروه ها را مشخص کرد

وی با تأکید بر این نکته که ۱۵ خرداد سال ۴۲ از مدرسه فیضیه شکل گرفت عنوان کرد: ۱۵ خرداد از عصر عاشورا و در مدرسه فیضیه آغاز و یک مقطع حساس در تاریخ نهضت اسلامی ملت ایران را شکل داد.

این فعال سیاسی قیام ۱۵ خرداد را روشنگر ماهیت بسیاری از افراد و جریانات دانست و بیان داشت:‌در روز پانزدهم خرداد ماهیت تمامی گروه های فعال در کشور مشخص شد.

‌۱۵ خرداد روز مهم و خاصی برای اسلام بود

این کارشناس مسائل سیاسی گفت:‌۱۵ خرداد روز مهم و خاصی برای اسلام بود چرا که در این روز باید از جان خود برای نائب امام عصر می گذشتی به همین خاطر روز ۱۵ خرداد روز اسلام نبوی و علوی و حسینی بود.

وی با اشاره به ترس رژیم پهلوی از حضور مردم در خیابان یادآور شد: رژیم پهلوی در روز ۱۵ خرداد نشان داد که به چه میزان از حضور مردم می ترسد به همین خاطر دستور کشتار عمومی مردم را داد.

رژیم پهلوی از حضور مردم می ترسید

بادامچیان تأکید کرد:‌ اولین شهید در تهران که یک جوان عزادار حسینی بود در میدان ۱۵ خرداد به درجه رفیع شهادت رسید و در ان روز سه بار نزدیک بود که بنده نیز شهید شوم.

وی ادامه داد: مجروحان را به بیمارستان بازرگانان انتقال دادند و هر چه در انبار بود برای مداوای بیماران عرضه کردند اما رژیم شاه متوجه حضور مجروحان در این بیمارستان شد به همین خاطر مجروحین این حادثه به اجبار به منازل اطراف بیمارستان منتقل شدند.

بادامچیان دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قانون اصلاحات ارضی رژیم شاه گفت: برخی ها که عنوان اصلاحات را با آن سابقه ننگین برای خود برگزیده اند جای تعجب دارند زیرا اصلاحات ارضی و امثال آن خاطره بدی را برای مردم تداعی می کند.

حرکت در مسیر رهبری باعث حل مشکلات خواهد شد

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران اظهار داشت: شما امروز می بینید که در مذاکرات هسته ای ابرقدرت های جهان در یک طرف و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر نشسته است و این امر عزت و اقتدار ایران را نشان می دهد به همین خاطر کسی حق ندارد که به سازش با قدرت های مستکبر فکر کند.

وی یادآور شد: باید توجه داشت که کشور ایران نائب امام زمان، مردمی مقاوم و علما و تشکل های خدا محرو را دارد و با این عناصر به احتی می تواند موفق باشد به همین خاطر فقط باید به دنبال رهبری حرکت کرد و حرکت در مسیر رهبری باعث حل مشکلات خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*