۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » البرز » عناوین اصلی » فرهنگی » کرج
  • شناسه : 36228
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
  • 91 بازدید
  • ارسال توسط :
نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد
نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد

نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد

کرج – آبرومند: قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: نماز در کم‌رنگ شدن آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد که این مهم در مدارس و خانه و خانواده باید مورد توجه جدی قرار گیرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود مظفر با اشاره به اهمیت نماز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی […]

کرج – آبرومند: قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: نماز در کم‌رنگ شدن آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارد که این مهم در مدارس و خانه و خانواده باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود مظفر با اشاره به اهمیت نماز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: همه افراد وظیفه دارند نسبت به ترویج اقامه نماز در جامعه کمک کنند که در این زمینه رسالت آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان سنگین‌تر است.

 

وی تصریح کرد: همه ما نسبت به نماز اطرافیانمان مسئول هستیم و باید برای برپایی نماز تلاش کنیم.

 

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت : برای ترویج فرهنگ نماز باید در۲ کانون خانه و مدرسه فعالیت  الگویی و فرهنگی کرد تا فرزندان به سوی  این فریضه الهی تشویق شوند و انس بگیرند.

 

مظفربا بیان اینکه در جامعه باید از سطحی‌ نگری نسبت به نماز پرهیز شود، اضافه کرد: سستی و کاهلی در برپایی نماز را باید کنار گذاشت و تلاش برای استمرار و ثابت ‌قدم بودن در آن نیز ضروری است.

 

وی یادآورشد: نمازدر زندگی ما نقش سیاسی و اجتماعی دارد لذا منکرات و بزهکاری در سایه نماز می ‌تواند کمرنگ شود.

 

قائم‌ مقام ستاد اقامه نمازکشورادامه داد: پیش اجلاس های نماز نیز در استان ها با هدف توجه به ترویج فرهنگ نماز و نقش تاثیرگذار آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برنامه ریزی شده است.

 

وی مهم‌ترین دلیل کم‌ توجهی به موضوع مهم نماز در کشور را کم توجهی به امکانات مورد نیازشناخت سطحی نسبت به نماز، استمرار نداشتن اقامه نمازواعتقاد نداشتن به اثرات نمازدرزندگی فردی و اجتماعی دانست.

 

مظفرافزود: امروز باید همه به‌ ویژه فرهنگیان و دانشگاهیان به اقامه نماز دانش ‌آموزی و دانشجویی اهتمام ویژه داشته باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*