۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی » عناوین اصلی » مقاله
  • شناسه : 7603
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۲
  • 308 بازدید
  • ارسال توسط :

نماینده اصولگرای ورامین ۵ دوره در مجلس خواهد ماند

اگر چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همانند دوره های ادواری در سال پایانی دوره خود در حال تغییر قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد و با توجه به طرح پیشنهادی این بار تغییر قانون انتخابات را به صورت استانی و شهرستانی طراحی نمودند و کلیات آن نیز به تصویب نمایندگان محترم رسیده وکمیسیون مربوطه […]

اگر چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همانند دوره های ادواری در سال پایانی دوره خود در حال تغییر قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد و با توجه به طرح پیشنهادی این بار تغییر قانون انتخابات را به صورت استانی و شهرستانی طراحی نمودند و کلیات آن نیز به تصویب نمایندگان محترم رسیده وکمیسیون مربوطه در حال بررسی جزئیات آن میباشد و به احتمال قوی به تایید و تصویب مجلس محترم خواهد رسید.

ولی به دور از نگاهای مثبت و منفی بودن طرح که برای نظام و مردم ؛ اگر انتخابات مجلس استانی شود چه نکاتی از آن ضعف و چه نکاتی از آن قوت خواهد بود و در اینجا نیز مجالی نیست که به آن پرداخته شود؛ اما به اعتقاد برخی از سیاسیون همان شهرستانی بودن انتخابات نکات مثبت زیادی دارد و سالها ِ قبل از انقلاب و بعد از انقلاب بیش از ۳۰ سال قانون فعلی (یعنی انتخابات شهرستانی) را مثبت تر ونمایندگان را در دست را س مردم می دانند. و از طرفی باید گفت موافقان استانی شدن قانون انتخابات ؛ نیز این قانون را موجب اتلاف وقت نماینده مجلس بعنوان نماینده همه مردم ایران میدانند که در حوزه های انتخابیه شهرستانها کارهای زیادی دارندو امکان حضور بیشتر در مجلس را ندارند و انجام وظیفه یک نماینده در قبال کل مردم کشور است .

لیکن در شرایط فعلی اگر در حال و هوای انتخاباتی شهرستان های قرچک،ورامین و پیشوا(یعنی حوزه انتخابی ورامین)را با توجه به قانون مذکور که ممکن است استانی شود یا همین شهرستانی بماند را با شرایط کاندیداهای احتمالی فعلی که در حال تحرکات انتخاباتی می باشند؛ برآورد کنیم می توان قرص و محکم گفت آقای دکتر نقوی نماینده فعلی تا ۵ دوره در مجلس همانند ؛ مهندس محمد قمی نماینده قدرتمند اصلاح طلب پیشین ( نماینده ورامین ) باقی خواهد ماند.گرچه رقیب همخط اصولگرای نماینده مثل همیشه اعلام نموده است قصد ورود به انتخابات را ندارد و کارهای زیادی بر عهده دارد؛ که در دولت انجام بدهند . کمتر از خدمت به مردم در سمت نمایندگی مردم نیست!

لیکن اظهار می دارد ممکن است یک درصد به دلایلی نا معلوم وارد عرصه انتخابات شود.

ولی به نظر نگارنده مقاله اگر انتخابات قطعی بصورت استانی برگزار شود یک درصد حضور ؛ رقیب نماینده به صد درصد تبدیل می شود و رقیب محکم نماینده هم به صحنه خواهند آمد و ممکن است شرایط انتخابات دهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه ورامین؛ قرچک و پیشوا قدری پیچیده تر شود. اول به خاطر تغییر انتخابات استانی و دوم به خاطر سایر کاندیداهای احتمالی که به جمع کاندیداهای موجود در آینده اضافه شوند؛ و نحوه مبارزات رقابت انتخاباتی با شرایط گذشته تفاوت زیادی خواهد داشت. (نویسنده: طاهر میرزاکریمی)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*