۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » تهران » سیاسی
  • شناسه : 4835
  • ۰۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۵
  • 182 بازدید
  • ارسال توسط :

نماینده ورامین در مجلس:تیم مذاکره کننده هسته ای نیازمند حمایت همه جانبه است

تهران-ابتکارآنلاین/ نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران وظیفه و تکلیف سنگینی برعهده دارد و البته نیازمند حمایت همه جانبه است. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سید حسین نقوی حسینی» در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره حضرت […]

تهران-ابتکارآنلاین/ نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران وظیفه و تکلیف سنگینی برعهده دارد و البته نیازمند حمایت همه جانبه است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سید حسین نقوی حسینی» در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت یاد و خاطره حضرت امام راحل و شهدای مظلوم بسیجی که بی نام و گمنام و بی ادعا جان دادند تا ملت ایران جان بگیرد، اظهارداشت: فرهنگ بسیجی و رویکرد ایثار و خدمت تنها راه گذر از موانع دشمنی ها و کارشنکنی های جهان سلطه است.

وی افزود: اعتماد به ظرفیت های درونی به ویژه باور به جوانان پرشور و متدین و دانشمند ایران می تواند قدرت درونی و اقتصاد مقاومتی را به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: چشم داشتن به مرحمت دشمنان قسم خورده و قدرت های سلطه گر از جمله آمریکای عهدشکن، خودبرتربین و زورگو با عقل و تدبیر مغایرت دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس یادآور شد: آمریکا و همپیمانان جهانی و منطقه ای آن با فعالیت هسته ای، حقوق بشر، آزادی، ادعای مشابه مشکلی ندارند آنان با جمهوری اسلامی ایران، مکتب اهل بیت (ع) ، خیمه امام حسین (ع) و علم حضرت ابوالفضل(ع) مشکل دارند.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: مشکل نظام سلطه و به ویژه آمریکا این است که جمهوری اسلامی ایران صاحب سبک است. سبکی که آرام، آرام می رود تا بساط استکبار، سلطه گری ظلم و بی عدالتی آمریکا و قدرت های سلطه گر را برچیند.

وی یادآور شد: سبکی که با محوریت ولایت فقیه، مردم سالاری دینی را به عنوان الگوی جدیدی از حکومت به دنیا معرفی کرده است به همین دلیل مذاکرات هسته ای مهم است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مذاکرات هسته ای صحنه رویارویی این دو سبک است و مقابله دنیای سلطه به رهبری آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران است، شعاع و دامنه اثرگذاری مذاکرات را نباید به سطح حداقلی آن کاهش داد، بنابراین تیم مذاکره کننده باید بداند که رسالت و تکلیف سنگینی برعهده دارد و البته نیازمند حمایت همه جانبه نیز است.

نقوی حسینی همچنین گفت: پیروزی در این رویارویی برای ملت و کشور و نظام، پیروزی سبک و روش مردم سالاری دینی و حقانیت ملت ایران است وگرنه امام امت امیدی به دشمن عهدشکن ندارد.

وی با بیان این که ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده خواهی آمریکا از سوی تیم مذاکره کننده مورد حمایت ملت خواهد بود، یادآور شد: امام امت راه حل پیروزی را اعتماد به قدرت درونی و اقتصاد مقاومتی می داند و در این مسیر دولت و مجلس و سایر قوا و جریانات سیاسی مسوولیتی سنگین دارند و البته مسوولیت دولت سنگین تر است.

وی ادامه داد: سایه رکود، تورم و بحران اشتغال بر اقتصاد و صنعت کشور سنگینی می کند و با شعار و ارقام ساختگی هم حل نمی شود بلکه نیازمند همت بیشتر دولت و دستگاه های اجرایی است و در این مسیر سخت و دشوار دولت با سه تهدید روبرو است.

نماینده مردم ورامین در مجلس با تاکید بر این که روحیه اشرافی گری، رفاه زدگی و تجمل گرایی از خطرات جدی است که دولت را تهدید می کند، افزود: اداره امور و ثروت برخی از وزرا خود به یک وزارتخانه نیازمند است.

نقوی حسینی یادآور شد: سیاست زدگی بیش از حد و اعمال آن در تصمیم گیری ها و بسیج امکانات دولت نه در جهت خدمت به مردم بلکه در جهت حذف رقبا، تسخیر مجلس آینده و انتصابات مساله دار خطر جدی است که دولت را تهدید می کند و فرصت خدمت به مردم را از دولت می گیر.

وی خاطرنشان کرد: بی توجهی به مطالبات واقعی مردم، اتخاذ تصمیماتی برخلاف مطالبات مردم و ضایع کردن تلاش ها و خدمات نظام و دولت های گذشته به ملت به بهانه های مختلف ، دولت را به شدت تهدید می کند و ما به عنوان نماینده مردم، دولت را متوجه این تهدیدات می کنیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس در بخش دیگری از نطق خود یادآور شد: دولت گذشته با هدف حل مشکل تردد ۴ میلیون نفر جمعیت شهرستان های استان تهران به کلان شهر تهران، شرکت متروی تهران را مامور احداث مترو به شهرستان های استان تهران کرد.

نقوی حسینی ادامه داد: شرکت متروی تهران با تصویب دولت و تصویب مجلس پروژه احداث مترو را در دو مسیر تهرن- ورامین، قرچک- پیشوا و همچنین مسیر تهران به فرودگاه امام خمینی (ره) و پرند را شروع کرد.

وی تصریح کرد: پروژه متروی تهران به ورامین و قرچک و پیشوا با اعتبار پیش بینی شده از سال ۹۱ آغاز شد و تاکنون با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان، ۴۰ درصد پروژه عملیاتی شده و ایستگاه های مترو را ساخته است و شاید بتوان گفت تنها پروژه زنده فعال استان تهران است. در این بین به طور ناگهان وزارت راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید، موضوعی بی پایه و اساس را مبنی بر قطار حومه ای مطرح کرده که طرح این موضوع نه با تدبیر سازگار است و نه با عقل.

وی همچنین گفت: هیچ آدم عاقلی پروژه ای که در حال انجام است را با مشکل روبرو و مردم را ناامید نمی کند. از آنجایی که اینجانب به اهداف و مقاصد وزیر راه و شهرسازی دولت آگاه هستم، به دولت اخطار می کنم برخلاف تدبیر و امید مطالبه یک میلیون نفر جمعیت منطقه بر خلاف مصالح کشور گام برندارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس یادآور شد: طرح قطار حومه ای با هدف مقابله با مطالبات مردمی مطرح شده که نهم دی ماه ۸۸ کفن پوش برای مقابله با فتنه به سوی تهران حرکت کردند. طرح قطار حومه ای از سوی وزیر راه و شهرسازی که سوابق او برای ما کاملا روشن است با هدف محروم کردن وارثان قیام ۱۵ خرداد ۴۲ از مترو مطرح شده است، امیدوارم استاندار تهران موضوع را درک کند.

نقوی حسینی به نمایندگی از مردم ولایتمدار و انقلابی به دولت اعلام کرد که احداث مترو حق مسلم مردم است زیرا مصوب دولت و مجلس بوده و یک میلیون جمعیت شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا به غیر از مترو به هیچ پروژه ملی دیگری تن نخواهند داد.

وی خطاب به رییس جمهوری همچنین گفت: صنعت کشور و تولیدکنندگان صنعتی در بحران رکود به سر می برند، به داد صنعت کشور برسید. صنایع کوچک و بزرگ نه تنها به سوی رونق نرفته اند بلکه روز به روز شاهد تعطیلی های پی درپی کارخانجات و مراکز صنعتی و تولیدی هستیم. در این راستا شهرک های صنعتی با نابودی روبرو هستند و رها شده اند.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: آقای رییس جمهور؛ آموزش و پرورش و خانواده بزرگ فرهنگیان انتظارات بزرگی از دولت دارند، بی توجهی دولت به رفاه، بیمه، مسکن و به ویژه بیمه طلایی فرهنگیان، انتظارات آنها از دولت است، اما تصمیمات ناامیدکننده در این زمینه اتخاذ می شود.

نقوی حسینی از هیات رییسه مجلس خواست که آقای ظریف را در یک جلسه علنی دعوت کند زیرا در جلسه غیرعلنی امروز موردی برای نمایندگان نگفتند، حداقل در جلسه علنی مطالبی به نمایندگان اعلام کند. (منبع خبر:سایت ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*