۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » پيشوا » عناوین اصلی
  • شناسه : 7128
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۱
  • 136 بازدید
  • ارسال توسط :

نیاز پیشوا به سایت پسماند و زباله مرتفع خواهد شد

پیشوا – ابتکار ورامین: معاون عمرانی استاندار تهران گفت:‌ برای راه اندازی سایت های پسماند و زباله در دماوند، پردیس و فیروزکوه مجوزهای لازم اخذ شده است، همچنین در شهرستان های شرق استان همچون پیشوا، این نیاز مرتفع خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا- نشست استاندار تهران با […]

پیشوا – ابتکار ورامین: معاون عمرانی استاندار تهران گفت:‌ برای راه اندازی سایت های پسماند و زباله در دماوند، پردیس و فیروزکوه مجوزهای لازم اخذ شده است، همچنین در شهرستان های شرق استان همچون پیشوا، این نیاز مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا- نشست استاندار تهران با مدیران کل و کارکنان معاونت عمرانی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران برگزار شد.

در این جلسه حسن کریمی،معاون عمرانی استانداری گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی معاونت عمرانی استانداری در سال ۹۳ ارایه داد.

وی گفت:‌سال گذشته تلاش کردیم سیاست های مورد نظر استاندار در حوزه عمرانی را جامه عمل پوشانیم به ویژه رسیدگی به وضعیت ساخت و سازهای استان تهران که حجم فعالیت های دفتر فنی معاونت را به خود اختصاص داده است.

کریمی با بیان اینکه سال گذشته در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز ۹۰ درصد موفقیت کسب کردیم گفت:‌ در سال ۹۴ تلاش می کنیم ضعف های گذشته را جبران کرده و ۱۰۰ درصد جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیریم.

واگذاری ۵۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی به شهرداری

معاون عمرانی استاندار به موضوع تبدیل وضعیت زمین های منابع طبیعی استان اشاره کرد و گفت:در سال ۹۳ ،۴ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین از منابع طبیعی به شهرداری ها داده شد که ۸۰ هزار هکتار آن زیر کشت رفته و تا ۵ سال آینده تعهدات خود در این زمینه را عملی خواهیم کرد.

کریمی به بهبود وضعیت روستاها در شهرستانهای استان تهران نیز اشاره کرد و گفت:‌در سال ۹۳ تعداد زیادی مجوز برای احداث دهیاری کسب شده است و در سال ۹۴ روستاهای واجد شرایط به دهیاری تبدیل می شوند.

به گفته معاون عمرانی استاندار تهران در سال ۹۴ بهبود جمع آوری،تفکیک و دفن زباله ها به ویژه در روستاهای پرجمعیت در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه به اقدامات اداره بحران معاونت عمرانی استانداری تهران اشاره کرد و گفت:‌ بروز طوفان در سال گذشته از یک طرف غافلگیری و شرمندگی به دنبال داشت و از سوی دیگر موجب شد تا نقاط ضعف مشخص شود، بر این اساس سامانه هواشناسی با روش های سریع و شبکه بیسیم مدیریت بحران برای ارتباط با دستگاه های اجرایی در استانداری راه اندازی شد.

کریمی افزود:‌مطالعه طرح جامع خطرپذیری در حال انجام است همچنین سامانه پایش راه های استان در دفتر مدیریت بحران در حال راه اندازی است.

معاون استاندار در مورد جذب نیرو در شهرداری های استان تهران گفت:‌نیروی کافی در شهرداری ها وجود دارد و نیازی به جذب نیرو نیست اما در مورد جذب نیرو در سازمان آتش نشانی به دلیل کمبود نیرو در این بخش قول های مساعدی گرفته شده است.

فعالیت مطلوب سایت های دفع پسماند در اخترآباد و رباط کریم

وی با ابراز رضایت از فعالیت سایت های پسماند و زباله مستقر در اختر آباد و رباط کریم در استان گفت:‌ برای راه اندازی سایت های پسماند و زباله در دماوند،پردیس و فیروزکوه هم محوزهای لازم اخذ شده است، همچنین در شهرستان های شرق استان همچون پیشوا این نیاز مرتفع خواهد شد.

کریمی به اقدامات دفتر فنی و شهرسازی معاونت عمرانی استانداری در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت:‌بیش از ۲۳ جلسه در سال گذشته برگزار شده است که در آن ۵۷۰ پروژه مورد بررسی قرار گرفت و ۳۹۰ مصوبه به دنبال داشت که در پی آن درآمدزایی برای شهرداری،پیگیری مشکلات و تخلفات در صدر اقدامات بود.

معاون استاندار به روند برنامه ریزی در طرح تفصیلی شهرستان های استان نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع در سال جدید ادامه خواهد داشت همچنین نظارت بر پروژه های عمرانی قوی تر از سال گذشته دنبال می شود.

به گفته کریمی رسیدگی به مسایل و مشکلات مسکن مهر در شهریار،پاکدشت و اسلامشهر روند مطلوبی داشته اما در پردیس و پرند مشکلات اساسی وجود دارد که در سال جدید دنبال خواهد شد.

رفع گره ترافیکی و راه اندازی متروی اسلامشهر

وی بهبود گره های ترافیکی در استان تهران را یکی از اولویت ها دانست وگفت:‌در تلاش هستیم تا با حداقل هزینه ها به خصوص در شهرستان ها مشکلات ترافیکی را مرتفع کنیم.

کریمی در پایان به موضوع راه اندازی متروی اسلامشهر و پیگیری آن در سال جدید اشاره کرد و گفت:‌ هنوز در مورد متروی اسلامشهر به جایی نرسیده ایم اما یکی از اولویت های ما اجرای خط متروی اسلامشهر در سال جدید است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*