۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 27640
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
  • 315 بازدید
  • ارسال توسط :
نیروی انسانی حفاظت از بافت تاریخی دهدشت افزایش یافت
نیروی انسانی حفاظت از بافت تاریخی دهدشت افزایش یافت

نیروی انسانی حفاظت از بافت تاریخی دهدشت افزایش یافت

یاسوج- آبرومند: رئیس پایگاه ملی شهر تاریخی دهدشت در کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۰ نفر نیروی انسانی برای حفاظت و مراقبت بیشتر از بافت تاریخی دهدشت(بلاد شاپور) خبرداد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اسفندیار اباب با اشاره به بازدید دوشنبه شب مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از بافت […]

یاسوج- آبرومند: رئیس پایگاه ملی شهر تاریخی دهدشت در کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۰ نفر نیروی انسانی برای حفاظت و مراقبت بیشتر از بافت تاریخی دهدشت(بلاد شاپور) خبرداد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اسفندیار اباب با اشاره به بازدید دوشنبه شب مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از بافت تاریخی دهدشت اظهار کرد: در این بازدید ۱۰ نفر از نیروهای کادر اداری پایگاه ملی و اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه به تیم یگان حفاظت میراث فرهنگی در بافت تاریخی افزوده شد.

 

وی تصریح کرد: مراقبت و حفاظت از بافت تاریخی دهدشت با ۱۳ نیروی یگان حفاظت میراث به صورت شبانه روزی انجام می‌شود. رئیس پایگاه ملی بافت تاریخی دهدشت با بیان اینکه کار بوته کنی علف‌های هرز با دستگاه که در چند روز اخیر شروع شده بود با شدت بیشتر ادامه خواهد یافت.

وی تعامل با گروه‌ های مختلف مردم و فعالان حوزه میراث فرهنگی در راستای حفاظت از شهر تاریخی دهدشت را از دیگر برنامه‌های پایگاه ملی بافت تاریخی در شهر دهدشت عنوان کرد و از مردم خواست برای حفاظت از میراث فرهنگی و تاریخی در شهر دهدشت به یاری یگان حفاظت بیایند.

 

بافت تاریخی دهدشت که از آن به عنوان بلاد شاپور یاد می‌شود مربوط به دوره صفویه است. این بافت به دلیل کمبود اعتبارات در سالهای اخیر آسیب‌هایی دیده است که از زمستان گذشته و پس از ریزش بخشی از سقف حمام آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آن تخصیص شد.

 

روز دوشنبه گذشته نیز بر اثر آتش سوزی که به گفته مدیر کل میراث فرهنگی به صورت عمدی در این بافت ایجاد شد بخشی از علوفه موجود در محوطه بافت دچار آتش سوزی شد که آسیبی به بنای آن وارد نشده است.

 

بافت تاریخی دهدشت در سال ۶۴ در ردیف اثار تاریخی کشور به ثبت رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*