۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اصفهان » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 28898
  • ۰۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  • 242 بازدید
  • ارسال توسط :
هیات حل اختلاف دلایل سلب عضویتم از شورای شهر خوانسار را شفاف سازی کند
هیات حل اختلاف دلایل سلب عضویتم از شورای شهر خوانسار را شفاف سازی کند

هیات حل اختلاف دلایل سلب عضویتم از شورای شهر خوانسار را شفاف سازی کند

اصفهان- آبرومند: عضو شورای اسلامی شهر خوانسار گفت: از اعضای شورای حل اختلاف استان اصفهان تقاضا دارم دلایل سلب عضویتم از شورای شهر را شفاف سازی کنند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – کتایون نادری افزود: از استاندار محترم اصفهان به عنوان یکی از اعضای هیأت حل اختلاف شوراها درخواست دارم که […]

اصفهان- آبرومند: عضو شورای اسلامی شهر خوانسار گفت: از اعضای شورای حل اختلاف استان اصفهان تقاضا دارم دلایل سلب عضویتم از شورای شهر را شفاف سازی کنند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – کتایون نادری افزود: از استاندار محترم اصفهان به عنوان یکی از اعضای هیأت حل اختلاف شوراها درخواست دارم که این موضوع را برای بنده و مردم به طور دقیق شفاف سازی کنند.

وی اظهار داشت: روز چهارشنبه هفته گذشته حکمی از طرف هیأت حل اختلاف شوراهای استان بدستم رسید که در کمال ناباوری در آن حکم طبق ماده ۹۲ بنده ششم، سلب عضویت بنده برای مدت باقیمانده شورا درج شده بود.

تنها عضو خانم شورای اسلامی شهر خوانسار تصریح کرد: برای آبرو خود و خانواده ام اهمیت ویژه ای قائلم بنابراین از اعضای محترم شورای حل اختلاف استان این سوال و تقاضا را دارم که دلایل سلب عضویتم را شفاف سازی کنند.

وی اضافه کرد: تا جایی که اطلاع دارم فقط شکایتی مبنی بر انتشار نظرات مردم در کانال تلگرامی از من شده بود که همگی در کمال احترام و در مورد مشکلات شهر درج شده بود و جنبه مطالبه گری داشت.

نادری تصریح کرد: آیا پیگیری مطالبات مردم و انتشار نظرات و نقدهای محترمانه مردم باید به سلب عضویت عضو شورای شهر منجر شود؟

وی با اشاره به اینکه من هیچ‌گونه پرونده قضائی و هیچ مشکلی که منجر به سلب عضویتم در شورای شهر شود، ندارم خاطرنشان کرد: آیا قانون حکم سلب عضویت را برای عضو شورای شهری که پیگیر درخواست‌های مردم است تعیین کرده است؟

این عضو شورای اسلامی شهر خوانسار ادامه داد: بررسی و شناخت کمبودها در شهر، طبق تبصره دوم ماده ۸۰ که قانون وظایف اعضای شوراها در آن درج شده، یکی از وظایف اعضای شوراها محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: برای بنده نامفهوم است که چرا بابت انجام وظیفه سلب عضویت شدم و به همین دلیل درخواست شفاف سازی دقیق و کامل در این پرونده دارم.

نادری اضافه کرد: چرا سه هزار و ۴۰۰ رأی مردمی که مهمترین پشتوانه من برای حضور در شورای شهر بوده به همین راحتی نادیده گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در جلسه هیأت حل اختلاف هم مدت زمان کوتاهی برای دفاع به من داده شد و انتشار نظرات مردم، تنها موضوعی که در آن جلسه مطرح شد.

به گفته وی، نباید برای انتشار نقد و نظرات محترمانه مردم حکم سلب عضویت عضو شورای اسلامی شهر صادر شود.

عضو شورای اسلامی شهر خوانسار تصریح کرد: من هیچ‌گونه حکم قضائی از قبل نداشتم و در این مدت کوتاه هیچکدام از مدارک و مستندات من بررسی و رسیدگی نشده است.

وی ادامه داد: در خصوص موضوع آموزش و پرورش و مزایده تبلیغات شهری از من شکایت‌هایی شده بود که در هر دو مورد حکم منع تعقیب برای من صادر شده بود.

نادری اضافه کرد: شکایت‌هایی که آقای کمالی فرماندار خوانسار در آن جلسه مطرح کرد هیچکدام پایه و اساس قانونی نداشت و در آنها به هیچ مقام قضائی شکایت نشده بود و فقط به شخص فرماندار شکایت شده بود علیه من.

 

فرماندار خوانسار گفت: یکی از اعضای شورای اسلامی شهر خوانسار، مرکز این شهرستان بر اساس حکم شورای حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان اصفهان، سلب عضویت شد.

 

منصور کمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حکم به دنبال طرح شکایت‌هایی از سوی تعدادی از مردم و معتمدین به شورای حل اختلاف استان اصفهان مبنی بر انحراف از وظایف شورا صادر شد.

 

وی با بیان اینکه حکم مذکور بر اساس بند ۶ ماده ۹۲ قانون شوراهای اسلامی و بند چ ماده ۲ آئین نامه شوراها صادر شد، اظهار داشت: این حکم توسط چهار نفر حاضر از پنج نفر اعضای شورای حل اختلاف استان اصفهان صادر شده است.

 

شورای اسلامی شهر خوانسار، پنج نفر عضو دارد.

شهرستان ۳۲ هزار نفری خوانسار در ۱۶۰ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*