۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » کرج
  • شناسه : 27701
  • ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
  • 126 بازدید
  • ارسال توسط :
واکاوی کلینک های ترک اعتیاد البرز توسط تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی کلید خورد
واکاوی کلینک های ترک اعتیاد البرز توسط تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی کلید خورد

واکاوی کلینک های ترک اعتیاد البرز توسط تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی کلید خورد

کرج – آبرومند: رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز اعلام کرد که طرح پالایش و ساماندهی کلینیک های ترک اعتیاد استان با هدف پیشگیری از تخلفات توسط دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی البرز در دست اقدام قرار گرفت.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – دکتر علی اکبر حقیقی روز چهارشنبه […]

کرج – آبرومند: رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز اعلام کرد که طرح پالایش و ساماندهی کلینیک های ترک اعتیاد استان با هدف پیشگیری از تخلفات توسط دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی البرز در دست اقدام قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – دکتر علی اکبر حقیقی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: این کلینیک‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات پالایش می شوند.

 

وی بیان داشت: تخلفات این بخش در حدی بوده که دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی استان در این زمینه اقداماتی انجام داده و ما در دادگاه انتظامی پرونده‌ها را بررسی دوباره خواهیم کرد که اگر تخلف محرز شد ادامه فعالیت این گونه مراکز متوقف می‌شود.

 

حقیقی در خصوص فعالیت‌های طب سنتی و ایرانی نیز گفت: این گونه مراکز مجوز را در چارچوب قانون دریافت می‌کنند و می‌توانند فعالیت کنند.

 

وی در خصوص افزایش تعرفه‌های درمانی در سال جاری بیان داشت: امسال در بخش خصوصی ۱۳ درصد و در بخش دولتی ۱۰ درصد تعرفه‌ها افزایش یافته است.

 

رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز اظهار داشت: در بخش ویزیت بیماران نیز امسال هشت درصد افزایش داریم.

 

وی تاکید کرد که بزرگترین مشکل در امر تعیین تعرفه‌های درمانی و پزشکی این است که سازمان نظام پزشکی در این زمینه نقشی ندارد درحالیکه باید نظرات این سازمان اعمال شود.

 

حقیقی گفت: امروزجامعه پزشکی با مشکلاتی مواجه است به ویژه پزشکان عمومی که مشکل معیشتی دارند.

 

وی بیان داشت: مردم در صورت شکایت از پزشکان، گزارش‌های خود را با شماره تلفن ۳۲۵۲۰۱۸۴ شماره دادسرای نظام پزشکی اعلام کنند.

 

دکتر کوروش شهبازی نایب رئیس نظام پزشکی البرز نیز در این زمینه گفت: سال گذشته ۱۹۵ پرونده شکایت از پزشکان و مراکز بهداشتی و درمانی استان داشتیم که با توجه به تغییراتی که رخ داد روند رسیدگی به یک سری از پرونده‌ها طولانی شد.

 

وی ادامه داد: اکنون حدود ۱۰۶ پرونده در دادسرا داریم که در حال رسیدگی است و امسال ۳۳ پرونده تشکیل شده است

 

شهبازی گفت: شکایت از پزشکان عمومی، دندانپزشکان و متخصصان زنان بیشترین پرونده‌ها را تشکیل می‌دهند.

 

نایب رئیس نظام پزشکی البرز در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: استفاده از تجهیزات پزشکی در مراکز غیر مجاز ممنوع بوده و طبق قانون با این گونه مراکز برخورد خواهد شد.

 

وی گفت: هیج فردی بدون داشتن تخصص برای درمان از این دستگاه‌ها نمی‌تواند استفاده کند و مجوز را دانشگاه علوم پزشکی تعیین می‌کند.

 

وی بیان داشت: فعالیت‌های تخصصی مانند پوست، مو، تزریقات و امور پرستاری تنها در مراکزی که مجوز از دانشگاه علوم پزشکی دارند، قابل قبول بوده و به غیر از آن طبق قانون برخورد خواهد شد.

 

شهبازی در خصوص برخی تبلیغات پزشکی اظهار داشت: در این زمینه کمیسیون ماده ۱۱ و کمیسیون ماده ۲۰ پزشکی نظارت خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد که افرادی که نسبت به تخلفات پزشکی اعتراض دارند به دادسرای نظام پزشکی شکایت کنند.

 

وی بیان داشت: در بخش مراکز ترک اعتیاد تخلفاتی رخ می‌دهد که تعزیرات حکومتی و بازرسان اداره نظارت سازمان نظام پزشکی استان تخلفات را ثبت کرده‌اند و پرونده‌ها در دست بررسی است.

 

دکتر خدا رحمی رئیس انجمن دندانپزشکان البرز در این نشست بیان داشت: ما انتظار حمایت از رسانه‌ها داریم زیرا نقش رسانه کمتر از جامعه پزشکی نیست.

 

وی بیان داشت: جامعه پزشکی خدمات زیادی انجام داده اما به خوبی اطلاع رسانی نشده است.

 

دکتر فاطمه خضری معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی کرج نیز گفت: طرح الکترونیکی شدن پرونده‌های درمانی به زودی اجرا می‌شود که بر اساس آن سوابق درمانی افراد در این پرونده‌ها به ثبت می‌رسد.

 

وی بیان داشت: تمام مراحل درمانی بیماران از طریق این پرونده‌ها قابل بررسی و نظارت است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*