۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 5635
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۳
  • 305 بازدید
  • ارسال توسط :

ورزش به از بین بردن اختلالات روانی کمک می‌کند

بیمارانی که تحت تاثیر اتفاقات بد در زندگی یا تحت تاثیر جنگ دچار اختلالات روانی می‌شوند، می‌توانند با انجام ورزش‌های سازماندهی شده از اثرات این بیماری بکاهند. مطالعات جدید نشان داده است، ورزش سازماندهی شده شامل ورزش‌های استقامتی و پیاده روی به ریکاوری بعد از اختلالات ناشی از استرس و دیگر مشکلات ذهنی کمک می‌کند. […]

بیمارانی که تحت تاثیر اتفاقات بد در زندگی یا تحت تاثیر جنگ دچار اختلالات روانی می‌شوند، می‌توانند با انجام ورزش‌های سازماندهی شده از اثرات این بیماری بکاهند.

مطالعات جدید نشان داده است، ورزش سازماندهی شده شامل ورزش‌های استقامتی و پیاده روی به ریکاوری بعد از اختلالات ناشی از استرس و دیگر مشکلات ذهنی کمک می‌کند.

مدیر این تحقیقات از دانشگاه سیدنی استرالیا می‌گوید: این اولین مطالعاتی است که با کمک آزمایش‌های بالینی بر روی بیماران بستری شده، انجام شده است. ورزش با کاهش اختلالات ناشی از استرس، افسردگی و کاهش وزن و افزایش کیفیت خواب همراه است.

اختلالات ناشی از استرس مزمن بعد از یک اتفاق خاص در زندگی ایجاد می‌شود و حدود پنج تا ۱۰ درصد جامعه به این مشکل مبتلا می‌شوند. پلیس‌ها و سربازها بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. برای رفع این مشکل از درمان‌های دارویی، روانی و غیره استفاده می‌شود.

این مطالعات بر روی ۸۱ بیمار مرد انجام شد. بیشتر این بیماران، تجربه کار در اداره پلیس یا ارتش را داشتند. یکی از محققان درباره نتایج این بررسی‌ها گفت: انجام ورزش‌های سازماندهی شده به بیماران کمک می‌کند تا راحت‌تر درمان شوند. این ورزش‌ها آثار مخرب روانی جنگ را کمتر می‌کند. بسیاری از افراد تحت تاثیر جنگ قرار می‌گیرند. ورزش هم به از بین رفتن آثار مخرب بعد از جنگ کمک می‌کند و هم بعد از ریکاوری به سلامت بیشتر و آمادگی جسمانی این بیماران کمک می‌کند. ما معتقدیم که این مطالعات می‌تواند روند درمان بیماران را در دنیا تغییر دهد. از درمان‌های ورزش می‌توان برای بیماران افسردگی و اسکیزوفرنی استفاده کرد. ورزش درمان خوبی برای ذهن است.

(منبع خبر: ایسنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*