۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » از نگاه رسانه ها » اسلایدر
  • شناسه : 701
  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
  • 289 بازدید
  • ارسال توسط :

پاسخ ناطق نوری به مخالفان دولت رهبری در جریان سیر تا پیاز مذاکرات است

گروه سیاسی- در حالی که چند ماه پس از آغاز مذاکرات ایران با کشورهای عضو۱+۵ و اجرایی شدن توافقات در آن مذاکره تاریخی و روند مثبتی که در برخی از زمینه‌های اقتصادی و سیاسی در کشور دیده شده است، برخی از مخالفان این توافق مهم به گونه ای برخورد کرده اند که گویی تیم مذاکره […]

گروه سیاسی- در حالی که چند ماه پس از آغاز مذاکرات ایران با کشورهای عضو۱+۵ و اجرایی شدن توافقات در آن مذاکره تاریخی و روند مثبتی که در برخی از زمینه‌های اقتصادی و سیاسی در کشور دیده شده است، برخی از مخالفان این توافق مهم به گونه ای برخورد کرده اند که گویی تیم مذاکره کننده ایرانی خطوط قرمز نظام را زیرپا گذاشته و به صورت خودسرانه با کشورهای غربی طرف مذاکره با ایران «ساخت و پاخت» کرده اند.

عجیب این که این افراد که در بیان مخالفت‌های خود نارضایتی مقام معظم رهبری را علت انتقادات خود دانسته و حتی گاه از زبان ایشان تیم مذاکره کننده را به رعایت نکردن مصالح نظام و کشور نیز متهم می‌کنند. این در حالی است که تا کنون رهبر معظم انقلاب در موارد متعددی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران را سربازان نظام خوانده و از آنان به صراحت حمایت کرده اند.
از سوی دیگر برخی از متولیان این امر از جمله رئیس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر خارجه و مسئول تیم مذاکره کننده، نیز بارها اعلام کرده اند که این مذاکرات تحت نظر رهبر انقلاب و با اطلاع ایشان انجام می‌شود.

با شدت گرفتن حملات این مخالفان برخی دیگر از شخصیت‌های نزدیک به رهبر انقلاب نیز به میدان آمدند و نارضایتی رهبر انقلاب از عملکرد تیم هسته ای را تکذیب کرده اند که یکی از آنان دکتر علی اکبر ولایتی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور دپیلماسی بود.در تازه ترین مورد رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این مخالفت‌ها گفت که رهبر انقلاب در جریان«سیر تا پیاز» مذاکرات تیم دیپلماسی ایران با کشورهای عضو گروه ۱+۵ می ‌باشند.

حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری که در چند هفته گذشته بارها نسبت به فعالیت‌های افراطیون هشدار داده بود و آن‌ها را «بی ترمز» خوانده بود و البته از سوی برخی از محافل و رسانه‌های نزدیک به این گروه نیز مورد حمله قرار گرفته بود، در مراسمی که به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت دانشجوی شهید ناصرالدین باغانی و با حضور تعدادی از شخصیت‌های سیاسی، خانواده و دوستانش در منزل پدر شهید برگزار شده بود، اظهار داشت: ما مذاکره با ۱+۵ را انجام می‌دهیم که البته مقام معظم رهبری اذن دادند و بدون اذن ایشان کسی سراغ مذاکره نمی‌رود اما هوشمندانه است و یک نرمش قهرمانانه در مذاکره دنبال می‌شود اما در دام توطئه دشمن نمی‌افتیم.

به نوشته فارس رئیس بازرسی ویژه دفتر مقام مظعم رهبری افزود: وزارت خارجه هم سیر تا پیاز مذاکرات را با مقام معظم رهبری در جریان می‌ گذارد، البته هشدارهایی هم ایشان می‌ دهند که مراقب و مواظب و هوشیار باشند. دشمن هوشیار است اما به مصداق «المومن کیس» شما باید هوشیارتر باشید.

حجت‌الاسلام ناطق نوری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز با همه گرانی‌ها و تورمی که وجود دارد مردم در ۲۲ بهمن با شور وصف ناشدنی از ترکیب‌ها و رنگ‌های مختلف حاضر می‌شوند.

روز قدس با دهان روزه و روزهای دیگر در گرما و سرما حاضر می‌شوند و مسئولان باید قدر مردم را بدانند. اگر این اعتقاد نبود انقلاب اسلامی به این نقطه نمی‌رسید.

رئیس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: ما مشکلات زیادی داریم. اشکال و انتقاد هم داریم به خود ما هم انتقاد وارد است، ولی در دنیا هیچ کشوری مانند ایران مستقل نیست.

مثلاً آمریکا که ابرقدرت است و مقتدر جنایتکار اما رئیس‌جمهور آمریکا وقتی به اسرائیل می‌رود یا فراکسیون صهیونیست‌ها جلسه می‌گذارند، می‌بینید که رئیس‌جمهور آمریکا چقدر ذلیل و خوار می‌شود و ناگزیر است تملق صهیونیست‌ها را بگوید.

رئیس اسبق مجلس افزود: آمریکایی‌ ها کشور های دیگر را استعمار می ‌کنند، اما رئیس ‌جمهور آن کشور برای اینکه ۴ تا رأی کم نیاورد ذلت را به جان می‌خرد و نوکر صهیونیست ‌ها است اما تنها کشوری که سرنوشت خود را خودش رقم می‌زند جمهوری اسلامی است البته آقایی کردن خرج دارد، اما عزت همراه آن است.

وزیر اسبق کشور افزود: امروز کسی برای جمهوری اسلامی آقایی نمی‌کند کسی برای ایران دیکته نمی‌کند و مردم پیرو امام زمان(عج) و نماینده ایشان که همان ولایت فقیه و رهبری است و هر چه ایشان بگوید همان ملاک و میزان است.

حجت‌الاسلام ناطق نوری افزود: در منطقه ما ماجرای عراق، سوریه، مصر، لیبی، بحرین و کشورهای اطراف ما حتی ترکیه بسیار آسیب ‌پذیر شدند.

کشورها با هم درگیر هستند اما جمهوری اسلامی «کالجبل الراسخ» مثل کوه ایستاده‌اند و این به برکت امام و رهبری هوشمندانه و حضور مردم است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*