۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » از نگاه رسانه ها » اسلایدر » عناوین اصلی
  • شناسه : 27176
  • ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
  • 391 بازدید
  • ارسال توسط :

پسران حشیش و تریاک، دختران کدئین، ‌ترامادول!

براساس نتایج مطالعه شیوع‌ شناسی در سال گذشته مصرف مواد در بین دانشجویان دانشگاه ‌های تابعه وزارت علوم، معادل ۲٫۶ درصد بوده و بیشترین شیوع مواد در گروه نمونه دانشجویان به ترتیب حشیش، تریاک، قرص اکس، شیشه بوده و در بین داروها بیشترین شیوع به ترتیب به کدئین، ‌ترامادول، دیازپام و ریتالین اختصاص داشته است. […]

براساس نتایج مطالعه شیوع‌ شناسی در سال گذشته مصرف مواد در بین دانشجویان دانشگاه ‌های تابعه وزارت علوم، معادل ۲٫۶ درصد بوده و بیشترین شیوع مواد در گروه نمونه دانشجویان به ترتیب حشیش، تریاک، قرص اکس، شیشه بوده و در بین داروها بیشترین شیوع به ترتیب به کدئین، ‌ترامادول، دیازپام و ریتالین اختصاص داشته است.

حمید صرامی مدیرکل تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نتایج این کار پژوهشی گفت: شیوع مصرف مواد در دانشجویان گروه نمونه در قشر پسر سه برابر دانشجویان دختر بوده ولی مصرف دارو در دانشجویان دختر بیشتر از دانشجویان پسر بوده است.

صرامی افزود: طبق این مطالعه، مصرف مواد در دانشجویان گروه نمونه که در منازل مجردی سکونت دارند بیشتر از دانشجویانی بوده که در خوابگاه یا همراه خانواده خود زندگی می ‌کنند و اکثریت دانشجویان گروه نمونه اولین تجربه مصرف خود را قبل از ورود به دانشگاه عنوان کردند به گونه ‌ای که ۵۶ درصد دانشجویان گروه نمونه اعلام کردند که در مورد مواد مخدر اطلاعات کافی ندارند و این یک زنگ خطر جدی است.

وی ادامه داد: متأسفانه تغییر الگو مصرف در گروه نمونه دانشجویان رخ داده به طوری که مصرف متامفتامین ‌ها می‌ تواند یک نگرانی جدی را در این گروه رقم زند.

وی ضمن هشدار به والدینی که مواد مصرف می ‌کنند، گفت: متأسفانه در بین دانشجویان گروه نمونه، شاهد مصرف مواد و دارو، در بین اعضای خانواده این دانشجویان بودیم که اثرات زیان بار آن بر فرزندانشان مترتب شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*