۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 46870
  • ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  • 15 بازدید
  • ارسال توسط :
پلمب یک واحد آلاینده و شناسایی سه واحد دیگر در قرچک
پلمب یک واحد آلاینده و شناسایی سه واحد دیگر در قرچک

پلمب یک واحد آلاینده و شناسایی سه واحد دیگر در قرچک

قرچک – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست قرچک از پلمب یک واحد آلاینده و شناسایی سه واحد دیگر در قرچک خبر داد. به گزارش خبرنگار ما – محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبر گفت : یک واحد آلاینده که با فعالیت در زمینه اسید چرب و رهاسازی فاضلاب در اراضی اطراف اقدام به آلوده […]

قرچک – آبرومند: رئیس اداره حفاظت محیط زیست قرچک از پلمب یک واحد آلاینده و شناسایی سه واحد دیگر در قرچک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبر گفت : یک واحد آلاینده که با فعالیت در زمینه اسید چرب و رهاسازی فاضلاب در اراضی اطراف اقدام به آلوده ساختن محیط زیست می نمود پلمب گردید و دو واحد آلاینده ی هوا نیز کشف شد.

ظاهری گفت: برای این واحد اسید چرب که سابقاً طی گشت و پایش مأمورین این اداره کشف و شناسایی شده بود سه مرتبه  اخطاریه قانونی جهت تعطیلی و جمع آوری واحد صادر گردیده بود که با گذشت مهلت های قانونی مورد توجه متصدی قرار نگرفته و همچنان به فعالیت غیرقانونی خود ادامه میداد. لذا مطابق قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست این کارگاه تعطیل و پلمب گردید.

وی افزود: همچنین با توجه به آلودگی شدید هوا این اداره نسبت به تشدید گشت و پایش مستمر منطقه قادام نمود که طی آن یک واحد آلاینده ذوب گونی و پلاستیک کهنه که در داخل یکی از کوره های آجرپزی مستقر شده بود کشف گردید.علاوه بر آن واحد غیرمجاز دیگری که در زمینه ریخته گری فلزات فعالیت داشت شناسایی گردید که پس از کشف این واحدها کارشناسان محیط زیست با صدور اخطاریه های قانونی نسبت به غیرمجاز بودن و عدم مجوز قانونی برای ادامه فعالیت این واحد به متصدی آن هشدار دادند و از فعالیت آنان ممانعت بعمل آمد.

ظاهری گفت: این واحدها با فعالیت غیرمجاز خود، باعث تولید دود بسیار غلیظ و بوی آزار دهنده و همچنین افزایش غلظت آلاینده ها می گردیدند که پس از شناسایی فعالیت آنها متوقف گردید.

شدت گرفتن آلودگی در چند روز گذشته بدلیل بروز پدیده وارونگی هوا و عدم بارش نزولات آسمانی بوده که فعالیت چنین واحدهای آلاینده نیز خود مزید بر علت می باشد که مجموعه محیط زیست شهرستان تلاش خود را برای تامین سلامت این موهبت الهی انجام خواهد داد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*