۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه
  • شناسه : 3987
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
  • 101 بازدید
  • ارسال توسط :

پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس افتتاح شد

ابتکارآنلاین: پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس صبح پنجشنبه(۳ مهر) با حضور سرلشگر حسن فیروزآبادی(رئیس ستاد کل نیروهای مسلح)، سردار علی فضلی(جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین) و سردار محمدرضا نقدی(رئیس سازمان بسیج مستضعفین) و جمعی از فرماندهان دفاع مقدس و نویسندگان و ناشران در موزه باغ دفاع مقدس افتتاح شد. به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در […]

ابتکارآنلاین: پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس صبح پنجشنبه(۳ مهر) با حضور سرلشگر حسن فیروزآبادی(رئیس ستاد کل نیروهای مسلح)، سردار علی فضلی(جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین) و سردار محمدرضا نقدی(رئیس سازمان بسیج مستضعفین) و جمعی از فرماندهان دفاع مقدس و نویسندگان و ناشران در موزه باغ دفاع مقدس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در این مراسم سردار علی فضلی(جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین) با بیان پیشینه نمایشگاه گفت: دوره اول این نمایشگاه سال ۱۳۸۹ در اصفهان، سال ۹۰ در خراسان رضوی، سال ۹۱ در شیراز و سال ۹۲ هم در مصلی تهران برگزار شد و امسال در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

سردار فضلی با بیان بازسازی ۳۳ عملیات دفاع مقدس و اجرای آنها در محل باغ موزه دفاع مقدس با حضور خانواده شهدا گفت: فردا صبح(جمعه ۴ مهر) راهپیمایی خانوادگی به یاد شهدای دفاع مقدس در ۵۳ شهر کشور برگزار خواهد شد.

سردار فضلی گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس عمل کردن به فرامین رهبری در حمایت و پاسداری از ارزشهای ۸ سال جنگ تحمیلی است. در نمایشگاه امسال بیش از ۵ هزار عنوان کتاب دفاع مقدس از سوی ۱۴۵ ناشر تخصصی عرضه شده است که در مقایسه با نمایشگاه چهارم، ۱۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بیش از ۵ هزار مترمربع فضا برای برگزاری این نمایشگاه اختصاص داده شده که شامل بخش‌هایی مانند تقریظ‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتابهای دفاع مقدس، بخش بین‌الملل با حضور ناشرانی از لبنان، فرانسه، بحرین افغانستان، فلسیطین و سایر کشورهاست.

فضلی افزود: در بخش‌های دیگر نمایشگاه می‌توان به غرفه بایکوت محصولات رژیم صهیونیستی، نمایشگاه روایت اشغالگری، نمایشگاه هنرهای اسلامی، نمایشگاه کارنامه نشر آثار دفاع مقدس و بخش بیداری اسلامی، قدس و مقاومت اسلامی اشاره کرد.

به گفته سردار فضلی در پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس بیش از ۲۰ برنامه رونمایی از کتابهای دفاع مقدس و ۲۰ نشست تخصصی با موضع دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

سرلشگر حسن فیروزآبادی(رئیس ستاد کل نیروهای مسلح)، با بیان اینکه کتاب خوب ظرفی از نور است که در خدمت بشریت قرار گرفته؛ گفت: کتاب خوب نور است و انسان باید کتاب را همصحبت و انیس خویش قرار دهد. اما کتاب بد ورق‌پاره‌ای است که زندگی و آخرت انسان را به آتش می‌کشد. کتاب زندگی انسان را رشد و تعالی می‌دهد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بیان کرد: رهبر عزیزمان سفارشات زیادی درباره کتاب و کتابخوانی فرموده‌اند. انسانی که تمایل به فهمیدن، دانستن، کسب دانش،‌ پیشرفت و رشد و پیوستن به معونویات را دارد بایستی رفیق کتاب باشد.

فیروزآبادی اظهار داشت: رزمندگانی که می‌توانستند خاطرات خود را نوشته‌اند و رزمندگانی که به هر دلیل نمی‌توانستند قلم به دست بگیرند خاطرات گفته و افرادی برایش نگاشته‌اند. همه این ‌کتاب‌ها که در طول ۸-۷ سال اخیر نوشته شده بود به دست مقام معظم رهبری رسید. ایشان کتاب‌ها را مطالعه کردند و بر همه کتاب‌ها تقریظ نوشتند. این نمایشگاه و این تقریظ‌ها به ما می‌گوید که خود را با کتاب نزدیکتر کنیم.

وی با اشاره به بخش‌های کتاب دفاع مقدس و کتاب مقاومت نمایشگاه گفت: با تشویق‌های مکرر مقام معظم رهبری یک تکلیف بر رزمندگان است که خاطارت خود را بنویسند. باید مقاومت را فهمید. اگر مقاومت درک شود،استکبار جهانی نابود می‌شود و استعمار محو می‌شود.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*