۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 46094
  • ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  • 20 بازدید
  • ارسال توسط :
پیری پوست ناشی از آفتاب (photoaging)
پیری پوست ناشی از آفتاب (photoaging)

پیری پوست ناشی از آفتاب (photoaging)

مفهوم photoaging شامل آسیب های قابل مشاهده و ملموس بر پوست در اثر اشعه ماوراء بنفش است , پوست درمعرض آفتاب می تواند دچار چروک ها ی ظریف ,سفتی , تغییر رنگ پوست  و سرطان پوست گردد . اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث ضخیم شدن پوست و تغییر ساختار طبیعی بافت همبند پوست , […]

مفهوم photoaging شامل آسیب های قابل مشاهده و ملموس بر پوست در اثر اشعه ماوراء بنفش است , پوست درمعرض آفتاب می تواند دچار چروک ها ی ظریف ,سفتی , تغییر رنگ پوست  و سرطان پوست گردد .

اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث ضخیم شدن پوست و تغییر ساختار طبیعی بافت همبند پوست , تغییر ساختار های کلاژن و میزان هیالوزونیک اسید پوست را کاهش می دهد.

آسیب های مزمن توسط اشعه ماوراء بنفش خورشید باعث تجمع ماده ای بنام الاستین می شود .

اشعه ماوراء بنفش باعث تولید رادیکالهای آزاد می شود که به غشاء سلولی آسیب می زند. این اشعه با تخریب پروتئین های غشاء سلولی آب رسانی درست را به سلول های پوستی مختل می کند .

روند پیری پوست توانایی پوسته زیری لایه شاخی پوست را کاهش می دهد , لذا درمان با کرم های لایه بردار یا میکرودرم ابریژن که به لایه برداری کمک می کند مفید می باشد .

ترکیبات گیاهی فراوانی در جلوگیری از پیری پوست کمک کننده می باشند , سویا باعث مهار رادیکالهای آزاد می شود , چای که با جذب اکسیژن آزاد پیشگیری کننده از سرطان پوست می باشد .

زرد چوبه یک عملکرد ضد التهابی دارد . روغن درخت چای که در درمان آکنه (جوش)و کچلی ناخن استفاده می شود, اثرات ضد میکروبی دارد . روغن هسته انگور که اثرات ضد التهاب و ضد سرطان دارد , آلوئه ورا در بهبود زخم , محافظت و نرم کردن پوست  نقش بسزایی دارد .

و توصیه آخر اینکه لازم است که در زمان حضور در معرض آفتاب از کرم های ضد آفتاب استفاده شود و این کرم ها باید هر ۲ ساعت تکرار شوند .

نویسنده : دکتر سید هادی قریشی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*