۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اسلایدر » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 4847
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۰
  • 67 بازدید
  • ارسال توسط :

پیگیری تشکیل استان جدید در ورامین/ راه اندازی مترو مهمترین مطالبه در حال پیگیری

ورامین- ابتکارآنلاین/ دهم آذر سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس روز مجلس نامگذاری شده است، این نهاد قانونگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های ملی است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. به گزارش […]

ورامین- ابتکارآنلاین/ دهم آذر سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس روز مجلس نامگذاری شده است، این نهاد قانونگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های ملی است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از اسوه نیوز- مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم و با رأی مخفی انتخاب می شوند تشکیل شده و بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، محلی برای تدوین نظام ارزشی مورد قبول جمهوری اسلامی و تهیه و تصویب قوانین اسلامی برای تمامی نیازهای جامعه است.

نمایندگان مدافع حقوق حقه مردم هستند و از آنجاکه مجلس در کنار قانونگذاری، نقش نظارتی نیز دارد بنابراین نمایندگان باید تمام تلاش خود را برای ارتقای همه جانبه کشور بکار گیرند چراکه وقتی مسائل کل کشور رفع شود، مشکلات استانها و شهرستانها به خودی خود حل خواهد شد.

تهران نیز به عنوان مرکزیت سیاسی – اداری و بزرگترین استان کشور دارای بیشترین تعداد نمایندگان است اما متاسفانه سایه سنگین پایتخت در این مورد نیز بر سر شهرستانهای تابعه سنگینی می کند بنحویکه به گفته برخی مسئولان، تعداد نمایندگان شهرستانها با جمعیت کنونی تناسب ندارد و بسیاری از امور شهرستانها به همین دلیل آنطور که باید و شاید رسیدگی نمی شود، در این گزارش دغدغه ها و اقدامات چند تن از نمایندگان مردم شهرستانهای استان به رشته تحریر درآمده است.

پیگیری تشکیل استان جدید در ورامین/ راه اندازی مترو مهمترین مطالبه در حال پیگیری

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات انجام شده در سه شهرستان قرچک، ورامین و پیشوا اظهار داشت: باید توجه داشت که برخی مطالبات عمده این شهرستانها پیشرفت قابل توجهی داشته که در این زمینه می توان به مترو اشاره کرد.

سید حسین نقوی حسینی افزود: از جمله مهمترین پروژه هایی که تاکنون در سطح شهرستانهای ورامین، پیشوا و قرچک به ثمر نشسته می توان به تعریض جاده تهران – ورامین و افتتاح تصفیه خانه جنوب تهران برای استفاده سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک اشاره کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره مهمترین مطالبات و اقدامات باقیمانده تا پایان دوره مجلس ادامه داد: در ورامین، مهمترین پروژه ای که دنبال و پیگیری خواهد شد، پروژه مترو خواهد بود که شامل هر سه شهرستان می شود.

وی اضافه کرد: اولویت دوم که با جدیت پیگیری خواهد شد، موضوع استان شدن با توجه به ظرفیت ها و ویژگی های منطقه است که سه شهرستان ورامین، قرچک و پیشوا را در بر می گیرد.

این مسئول با اشاره به برخی مطالبات در حال پیگیری در سطح شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک گفت: در ورامین، منطقه ویژه اقتصادی، در پیشوا نیز احداث مرکز بهداشتی و درمانی تأمین اجتماعی و جاده آنتنی قم – گرمسار و در قرچک نیز تکمیل و راه اندازی بیمارستان دولتی از جمله پروژه ها و برنامه هایی است که با جدیت دنبال خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*