۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 28821
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
  • 278 بازدید
  • ارسال توسط :
چابهار مستعد کشت آناناس است
چابهار مستعد کشت آناناس است

چابهار مستعد کشت آناناس است

چابهار- آبرومند: وزیر جهادکشاورزی گفت: چابهار با توجه به آب و هوای مناسب مستعد کشت آناناس است و می تواند موجب اشتغال و توسعه این منطقه شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود حجتی روز جمعه در بازدید از گلخانه کشت آناناس در چابهار اظهار داشت: وضعیت گرمایی و تابش نور […]

چابهار- آبرومند: وزیر جهادکشاورزی گفت: چابهار با توجه به آب و هوای مناسب مستعد کشت آناناس است و می تواند موجب اشتغال و توسعه این منطقه شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمود حجتی روز جمعه در بازدید از گلخانه کشت آناناس در چابهار اظهار داشت: وضعیت گرمایی و تابش نور خورشید در سطح این شهرستان بهترین شرایط را برای توسعه و تولید گیاهان گرمسیری فراهم کرده است.

 

وی گفت: واردات نهال آناناس در کشور را از ۲ سال گذشته شاهد بودیم و می توان با کشت این محصول در مناطقی نظیر چابهار به توسعه آن کمک کرد.

 

عضو کابینه دوازدهم ادامه داد: کشت آناناس در گلخانه و زمین های کوچک خانگی را نیز می توان انجام و میوه آن را برداشت کرد.

 

معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و مدیر جهاد کشاورزی چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل موقعیت جغرافیایی چابهار از بهترین مناطق برای ایجاد گلخانه محسوب می‌شود به همین سبب باید کاشت محصولی نظیر آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

 

نورالدین میرلاشاری به نخستین برداشت میوه آناناس کشور در چابهار اشاره کرد و افزود: نخستین میوه آناناس این شهرستان با حضور معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و استاندار سیستان و بلوچستان در نیمه دوم خرداد برداشت شد که نوید دهنده آینده‌ای درخشان برای توسعه باغات این میوه است.

 

وی گفت: ۸۰۰ اصله نهال در ایستگاه تحقیقاتی دبیرستان شیلات شهر چابهار و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال آناناس در ایستگاه تحقیقات باهوکلات کشت شده که هم اینک برداشت آن آغاز شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی چابهار افزود: چابهار با توجه به آب و هوای مساعد و دمای مناسب می‌تواند به قطب کشاورزی شرق کشور تبدیل شود و در تولید و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

 

وی بیان کرد: تولید پاچوش و میوه آناناس در دستور کار است و در آینده توسعه این محصول را در باغات و گلخانه‌های سواحل مکران شاهد خواهیم بود.

 

میرلاشاری گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی، چابهار از بهترین مناطق در بخش گلخانه است و باید کشت محصول آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*