۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » مقاله
  • شناسه : 43253
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  • 22 بازدید
  • ارسال توسط :
کرونا گرفت . کرونا داد
کرونا گرفت . کرونا داد

کرونا گرفت . کرونا داد

حدود۹ ماهی هست که جهان در گیربیماری قرنی یا هر صد سال خود است ،  به نام کرونا . بیماری که بیش از ۷ میلیارد انسان را در این کره خاکی درگیر کرده و تمام معادلات جهانی چه از نظرفرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را به هم ریخت . هیچ کشوری نیست که در گیر […]

حدود۹ ماهی هست که جهان در گیربیماری قرنی یا هر صد سال خود است ،  به نام کرونا .

بیماری که بیش از ۷ میلیارد انسان را در این کره خاکی درگیر کرده و تمام معادلات جهانی چه از نظرفرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را به هم ریخت . هیچ کشوری نیست که در گیر این مسئله نباشد . به این کاری نداریم که چه کشوری و با چه نیتی این ویروس را تولید کرده است آنچه واقعیت داشته و دارد این است که کرونا یا همان کوید ۱۹چه چیزهایی را از ما گرفت و چه چیزهایی را به ما داد . در قرن ۲۱و جهان در حال پیشرفت با رفاه و توسعه و اختراع و ابداعات بسیار و خلق و تولید ماشین الات و محصولات پزشکی و داروهایی برای بیماران ناعلاج  ،  حال با پدیده ای مواجه شد که هیچ مغز متفکری و دانشمندی تا درج این خبر نتوانسته به  درستی این بیماری را که ساخته و پرداخته دست همین بشر در آزمایشگاهها ی فوق سری است را تشخیص دهد و واکسنی را تولید کند تا بتواند مردم و هم نوع خود را نجات دهد.

اولین چیزی را که از ما گرفت تنفس راحت و بدون دغدغه از ما  بود . به راحتی نفس می کشیدیم و بدون تشکر از خالق هستی هیچ چیزی را متوجه نمی شدیم. بعضی ها در اثر این بیماری پدران و مادران خود را ، بعضی ها برادر و خواهر و فرزندان خود را  و بعضی ها عمو و دایی و بستگان خود را از دست دادند.

آسایش و آرامش ، گردش ،  تفریح و ورزش کردن ، مسافرت رفتن با انواع وسایل نقلیه مانند هواپیما  ، کشتی و اتوبوس وماشینهای شخصی خود ، آزاد بودن و عدم توجه به گذشت زمان و شب و روز . خورد و خوراک اسراف کردن و بریز و بپاش های فراوان ، کنار هم بودنها بادوستان و عدم توجه به کانون گرم خانواده  و عملا آزادی های کلی را این بیمار ی از ما گرفت .

حال چه چیزیهایی را به ما داد . قدر شناسی و توجه به خالق و معبود هستی ، قدر لحضات کنار هم بودن خصوصا خانواده و دوستان ، جلوگیری از بریز و به پاشهای اضافی ، کم کردن هزینه های اضافی زندگی ، پاک بودن طبیعت و آسیب نرساندن به آن ، توجه به انسانیت انسانها ، کمک به همنوع ، قدر دانستن و فوائد کنار هم بودن  تغییر نگرش به زندگی  و هستی و……..

 

نویسنده : بهروز مشتاق کارشناس اجتماعی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*