۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 5651
  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۰:۲۴
  • 346 بازدید
  • ارسال توسط :

کفاشیان امکانات مورد نظر کی‌روش را نداریم

رییس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید نمی‌تواند امکانات مورد نظر کی‌روش برای تیم ملی را فراهم کند. علی کفاشیان در مورد آخرین وضعیت قرارداد کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: بلافاصه بعد از جام جهانی بزریل مذاکرات خود را با کی‌روش آغاز کردیم و قرارداد او تا جام جهانی ۲۰۱۸ را با […]

رییس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید نمی‌تواند امکانات مورد نظر کی‌روش برای تیم ملی را فراهم کند.

علی کفاشیان در مورد آخرین وضعیت قرارداد کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: بلافاصه بعد از جام جهانی بزریل مذاکرات خود را با کی‌روش آغاز کردیم و قرارداد او تا جام جهانی ۲۰۱۸ را با قید شروطی منعقد کردیم که طبق آن قرار شد در صورتی که به جام جهانی روسیه راه پیدا کردیم، کی‌روش در تیم ملی بماند.

او ادامه داد: در آن زمان برخی از من می‌پرسیدند که آیا دوست دارم کی‌روش بماند یا نه و واقعیت این بود که من پاسخم به این سوال منفی بود. دلیل این عدم تمایل هم عدم توانایی ما برای فراهم کردن امکانات مناسب برای این مربی است. کی‌روش یک چهره مطرح در عرصه فوتبال است و ما در فراهم کردن امکاناتی که او می‌خواهد، دچار مشکل هستیم. کفاشیان خاطر نشان کرد: اگر در فراهم کردن امکانات مورد نیاز کی‌روش موفق نباشیم دچار مشکل خواهیم شد.

او با اشاره به جوان‌گرایی تیم ملی فوتبال ایران، افزود: ما از کی‌روش خواستیم تا تیم ملی فوتبال ایران را جوان کند و برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یک تیم با نیروهای کاملا جوان داشته باشیم. ما البته برای رسیدن به موفقیت بازی‌های تدارکاتی مختلفی را در نظر گرفته‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توان به دیدار با شیلی و سوئد در فروردین ماه سال آینده اشاره کرد.

کفاشیان در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد مطالب مطرح شده در روزهای اخیر بین برخی مربیان ایرانی و کی روش گفت: من این موضوع را از سوی هر دو طرف نمی‌پسندم. هر کسی که انتقادی را مطرح می‌کند باید دلسوز تیم ملی باشد و هم باید با کنار گذاشتن مسائل مختلف به فکر تیم ملی فوتبال ایران باشیم.

کفاشیان با بیان اینکه کی‌روش یک سرمربی متکی به برنامه است گفت: کی‌روش یک انسان کاملا برنامه‌ریز است و برنامه‌های خود را از مدت‌ها پیش به ما ارائه کرده است. البته این سرمربی برخی درخواست‌هایی دارد که متاسفانه در توان ما نیست. ما منابع مالی محدودی را داریم و به همین خاطر نمی‌توانیم تمامی درخواست‌های کی‌روش را برآورده کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال ایران تصریح کرد: ما در حال حاضر از منابع مالی جام جهانی استفاده می‌کنیم و اگر این منابع تمام شود، دیگر نمی‌دانیم از کجا باید خرج کنیم. مطمئن باشید اگر منابع مالی به ما تزریق نشود، هیچ چیزی درست نمی‌شود. در حال حاضر حق پخش به حساب ما واریز نشده، با اسپانسر به مشکل برخوردیم، منابع مالی که قول داده شده بود نیز به ما داده نشده و تمامی این‌ها صدماتی را به ما می‌زند.

او با بیان اینکه مطمئنم تیم ملی با کی‌روش به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود می‌کند گفت: البته مشخص نیست که هزینه ادامه حضور کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را چه کسی می‌دهد.

کفاشیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد عدم حضور ادامه‌دار دستیاران ایرانی کی‌روش نیز گفت: اخلاق کی‌روش طوری است که اگر کسی صددرصد به او وفادار باشد می‌تواند در کنار او به فعالیتش ادامه دهد و این اتفاق ممکن است زمان‌بر باشد.

کفاشیان در خصوص مبلغ قرارداد کی‌روش اظهار داشت: در کنار کی‌روش مربیان خارجی او هم حضور دارند که در مجموع حقوق سالانه آنها ۱۰ میلیارد می‌شود. کمک‌های خارجی کی‌روش ۶ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند و این تاخیر خیلی بد است.

وی ادامه داد: به خاطر همین موضوع هم کی‌روش غر می‌زند البته او حق دارد و ما هم ناچاریم گوش کنیم. وی در بخش پایانی این گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به عملکرد کی‌روش در فوتبال ایران می‌دهید نیز گفت: من نمره ۱۵ از ۲۰ را به عملکرد این سرمربی می‌دهم.

(منبع خبر: روزنامه ابتکار)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*