۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » پرديس » تهران » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 51953
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
کم‌آبی و خشکسالی مشکلات فراوانی را برای مردم فراهم ساخت
کم‌آبی و خشکسالی مشکلات فراوانی را برای مردم فراهم ساخت

کم‌آبی و خشکسالی مشکلات فراوانی را برای مردم فراهم ساخت

پردیس – آبرومند: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی امام جمعه پردیس ضمن دعوت از نمازگزاران به تقوی الهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: خشکسالی یک پدیده‌ای جهانی است که کشور ایران را نیز فراگرفته و ایران یکی از معدود کشورهای دنیاست که دارای تنوع اقلیمی بسیار زیاد است و از ۱۳ اقلیم موجود […]

پردیس – آبرومند: حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی امام جمعه پردیس ضمن دعوت از نمازگزاران به تقوی الهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: خشکسالی یک پدیده‌ای جهانی است که کشور ایران را نیز فراگرفته و ایران یکی از معدود کشورهای دنیاست که دارای تنوع اقلیمی بسیار زیاد است و از ۱۳ اقلیم موجود در دنیا ۱۱ اقلیم را داراست ولی با توجه به‌شرایط موجود اقلیمی کشور ایران در زمره کشورهای کم‌آب دنیا محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: بارش نزولات آسمانی در دنیا ۷۰۰ میلی‌متر و این میزان در ایران ۲۰۰ میلی‌متر است و این بارش‌ها در ایران کمتر از یک‌سوم دنیا است و در کنار آن میزان تبخیر رطوبت سالانه در دنیا ۷۰۰ میلی‌متر است ولی میزان تبخیر رطوبت سالانه در ایران بیش از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی‌متر است که بین ۳ تا ۷ برابر میزان بارش‌های موجود در دنیا شامل کشور ایران است.

 

خطیب نماز جمعه پردیس تصریح کرد: ایران از هزاران سال پیش با مشکل کم‌آبی روبه‌رو بوده ولی ایرانیان ‌همیشه آب را با ساخت سازه‌هایی مانند احداث سد، جورمله، کاریز مدیریت کرده‌اند اما در سه دهه قبل مدیریت منابع آب در ایران دچار کم‌تدبیری و سوءتدبیر مسئولان شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی بیان داشت: بعید نیست که نفوذ دشمن در ایران در بدنه کارشناسی و مدیریتی آب و خاکی نقش داشته باشد، مانند آنچه در محیط‌زیست در سال‌های اخیر کشف و افشا شد.

 

وی در ادامه گفت: خوزستان بزرگ و سرافراز در این مدت مورد کم مهری‌ها و غفلت‌ها و سوء مدیریت‌های زیادی قرارگرفته است و این کم‌توجهی‌ها به جایی رسیده که ۲۰ شهر این استان و بیش از ۷۰۰ روستا با مشکل کم‌آبی دست و پنجه نرم کنند.

 

امام جمعه شهرستان پردیس یادآور شد: مردم نجیب و کم‌نظیر خوزستان که سال‌های سال، سنگر بزرگ دفاع از ایران را با تمام اقوام و قبایل خود تشکیل داده‌اند نجیبانه و بزرگوارانه به این مشکلات مزمن و دیرپا اعتراض دارند و حساب خود را مطالبه می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی با تقدیر از ورود سپاه پاسداران به آب‌رسانی و خدمات‌رسانی به مردم خاطرنشان کرد: مردم عزیز خوزستان تمامی دلخوری‌ها و گلایه‌های خود را از مسیرهای قانونی و در گفت‌وگو با مسئولان از طریق نمایندگان مجلس و خبرگان پیگیری خواهندکرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*