۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی » قم
  • شناسه : 37232
  • ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
  • 151 بازدید
  • ارسال توسط :
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود

گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود

قم – آبرومند: معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت:‌ برای حفظ گنبد نمکی باید گردشگری در محدوده این پدیده طبیعی محدود و به صورت مدیریت شده،‌ انجام شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید احمد شفیعی افزود: گنبد نمکی پدیده‌ای بسیار شکننده‌است و اگر حفاظت دقیقی از آن […]

قم – آبرومند: معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت:‌ برای حفظ گنبد نمکی باید گردشگری در محدوده این پدیده طبیعی محدود و به صورت مدیریت شده،‌ انجام شود.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید احمد شفیعی افزود: گنبد نمکی پدیده‌ای بسیار شکننده‌است و اگر حفاظت دقیقی از آن صورت نگیرد دچار آسیب‌های جدی خواهد شد.

وی افزود: گنبد نمکی به عنوان یک پدیده طبیعی، دارای جذابیت‌های گردشگری است اما باید آن را به عنوان پدیده‌ای چند هزار ساله دید که حضور درآن مستلزم رعایت استانداردهای زیست محیطی و محدودیت‌های خاص است.

وی ادامه داد:‌ باید برای گنبد نمکی مسیر خاص حرکت مشخص و راه دسترسی به آن محدود شود چرا که در غیر این صورت این پدیده زیبای طبیعی آسیب می‌بیند.

شفیعی گفت: گنبد نمکی به صورت طبیعی شکننده‌است و هر گردشگری که برای بازدید از این گنبد وارد محدوده آن می‌شود و هر دخل و تصرفی که در آن صورت می‌گیرد روی شکل گنبد تاثیر می‌گذارد.

وی بیان کرد: هر سال تغییر ساختار درگنبد نمکی مشهود است، هرچند برخی از این تغییرات ریشه طبیعی دارد، اما حضور فراوان گردشگران نیز دراین روند تاثیر بسزایی داشته‌است و باید حضور گردشگران دراین منطقه به صورت خاص مدیریت شود.

گنبد نمکی قم در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب شهر قم و در بخش جعفریه این استان واقع‌ شده‌است، این پدیده طبیعی علاوه بر ارزش گردشگری، از جاذبه‌های علمی و زمین شناسی بسیاری برخوردار است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*