۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » فرهنگی
  • شناسه : 405
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
  • 236 بازدید
  • ارسال توسط :

گزارشی تفضیلی از همایش نمایش ورامین رویش دوباره تئاتر

ورامین – رامین نیوز: پس از سالها انتظار، شهرستان ورامین شاهد جوش و خروش در زمینه تئاتر بود که به سهم خود علاقه مندان به هنر را با رضایت به آینده پربار این رشته رهنمون ساخت. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- در سال جاری و به خصوص با نزدیک شدن به بهار طبیعت ۹۳،  بهاری […]

ورامین – رامین نیوز: پس از سالها انتظار، شهرستان ورامین شاهد جوش و خروش در زمینه تئاتر بود که به سهم خود علاقه مندان به هنر را با رضایت به آینده پربار این رشته رهنمون ساخت.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- در سال جاری و به خصوص با نزدیک شدن به بهار طبیعت ۹۳،  بهاری دیگر در عرصه تئاتر دمیده شده که این خود می تواند نوید بخش روزهای پربار برای تئاتر باشد که اگر همت و حمایت مسئولان را در پی داشته باشد می توان امیدوار به رویش تئاتر ورامین و معرفی نسل جدید و شناسایی نخبگان در این رشته بود .

اجرای نمایشهای متعدد و حضور کارگردانان با استعداد در کنار به کارگیری جوانان خوش ذوق، نشاط را به خانواده ها و علاقه مندان تزریق کرده که در طول سالهای گذشته هیچگاه شاهد پربار بودن در این عرصه نبوده ایم.

حضور خانواده ها برای دیدن نمایشها و ابراز رضایت از اینکه پای علاقه مندان بی شماری را به فرهنگسرای رازی ورامین باز کرده خود نشان از کیفیت آثاری می دهد که همین امر بارقه امید را برای آینده روشن این هنر ناب زنده نگاه داشته است.

دفتر انجمن نمایش شهرستان ورامین هر چند طی سالیان گذشته از این قبیل برنامه ها را در دستور کار قرار داده است ولی به جرأت می توان گفت سال جاری یکی از پربار ترین سالها را برای تئاتر رقم زده که امیدواریم این امر برای سالهای آتی با برنامه ریزی دقیق و بهتر به منصه ظهور گذاشته شود.

دیده ها و شنیده ها حکایت از حضور هزاران نفری علاقه مندانی دارد که برای تماشای نمایش های هنرمندان این سرزمین کهن، خانواده ها را به فرهنگسرای رازی در طول اجراهای گوناگون کشانده که این خود نوید بخش دمیده شدن جان تازه در تئاتر را دارد.

حال این امر می تواند بازیگران قابل و با ریشه ای را به هنر استان و حتی کشور معرفی نماید تا نشان دهنده ذوق و استعداد جوانان ورامین باشد.

براساس گزارش های اعلام شده ۲۲ اثر از سوی ۲۰ کارگردان به روی صحنه رفته و خواهد رفت تا سرانجام بهترین های این عرصه در اختتامیه جشنواره که مقرر گردیده در روز دوشنبه مورخ ۱۹ اسفندماه سال جاری و در فرهنگ سرای رازی ورامین انجام شود ، به همگان معرفی گردند تا ۸ اثر منتخب بتوانند جهت اجرا برای عموم در اردیبهشت سال آینده خود را مهیای هنرنمایی کنند .

باید اشاره داشت در جشنواره یازدهم بیش از ۱۳۰ نفر از عوامل هنری ورامین در طول ۹ روز همت گمارده تا بهترین آثار را به شهروندان بعنوان هدیه نوروزی تقدیم نمایند .

میانگین سنی ۲۰ سال بازیگران و حضور هنرمندان ۶ تا ۶۰ ساله نوید روزهای پربار و تامین آینده هنر ورامین را میدهد که امیدواریم نسل جدید و با استعداد تئاتر ورامین با حمایت و پشتوانه سازی بتواند این راه را برای پیشرفت ادامه دهد .

در جشنواره یازدهم هنرمندان در پنج بخش ؛ تئاتر هنرجویان ، تولید نمایش با هنرجویان ، بخش دانش آموزی ، بخش میهمان و بخش جنبی با یکدیگر به رقابت پرداخته اند و این رقابت تا پایان جشنواره همچنان ادامه دارد .

تا روز آخر نیز ۱۴ اثر به روی صحنه میرود تا با پایان یافتن روز مقرر برترین ها در اختتامیه جشنواره مشخص و معرفی شوند .

گزارش : علیرضا فرجی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*