۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » قرچك
  • شناسه : 7125
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹
  • 184 بازدید
  • ارسال توسط :

گفتمان راه های موفقعیت تحصیلی در شهرستان قرچک برگزار شد

قرچک – ابتکار ورامین: گفتمان راه های موفقعیت توسط کمیته امداد امام خمینی شهرستان قرچک برای دانش آموزان دختر و پسر تحت حمایتی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – در این گفتمان خانم طالبی کارشناس و مشاور که برای دانش آموزان دختر صحبت می کرد اظهار داشت:انسان ها در […]

قرچک – ابتکار ورامین: گفتمان راه های موفقعیت توسط کمیته امداد امام خمینی شهرستان قرچک برای دانش آموزان دختر و پسر تحت حمایتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از قرچک آنلاین – در این گفتمان خانم طالبی کارشناس و مشاور که برای دانش آموزان دختر صحبت می کرد اظهار داشت:انسان ها در طی قرون و اعصار همواره تجربه و معلومات کسب کرده و آن را در اختیار نسل های بعدی قرار داده و در این راه هیچ گاه از حرکت باز نایستاده اند. آگاهی از این تجارب و معلومات منوط به استفاده از ابزارها و شیوه هایی است که ما را در استفاده بهینه و مؤثر از علم و تکنولوژی یاری می بخشد. یکی از این شیوه ها فنون آشنایی با اصول و روش های مطالعه می باشد.

وی گفت: مطالعه یکی از مهم ترین روش های افزایش معلومات است که اگر به طور صحیح انجام شود می توان در مدت زمان کوتاه اطلاعات بسیاری کسب کرد.

وی افزود: امروزه علم گسترش بسیاری یافته و روز به روز بر دامنه آن افزوده می گردد. از سویی مشغله های دنیای مادی همواره فرصت های مطالعه را کمتر می کند. بنابراین با آموختن روش های علمی مطالعه می توان در مدت اندکی اطلاعات وسیعی به دست آورد.

در ادامه آقای میلاد گودرزی کارشناس تحصیلی که برای دانش آموزان صحبت می کرد اظهار داشت: موفقیت در تحصیل نیازمند دو چیز است:۱-علاقه ۲-مهارت ( کاربرد ماهرانه ی فنون وروش ها)

اگر کسی نسبت به تحصیل بی علاقه است علت را بیرون از خود جست و جو نکند و برای ایجاد علاقه به والدین هم توصیه می شود صرفا” از ابزارهای بیرونی استفاده نکنند ، چرا که تقویت انگیزه

های درونی فرد و حذف ابزارها و فشارهای بیرونی است که می تواند اورا درکسب موفقیت کمک کند.

وی بیان کرد: آشنایی و به کار گیری مجموعه فنون و روش هایی که منجر به فهم بهتر مطالب درسی و پیشرفت و موفقیت تحصیلی می شود را مهارتهای موفقیت در تحصیل می گوییم.

گودرزی افزود: بهتر است والدین و مربیان ، از کودکی به فرزندان خود یاد بدهیم که چگونه یاد بگیرند تا ضمن پایداری مطالب آموخته شده قادر باشند تغییرات مفید و مطلوب را در خود بیش از پیش به وجود آورند.

این کارشناس گفت: در شیوه های جدید آموزشی گفتن ، شرح دادن ، رو نویسی کردن ، حفظ کردن و تلاش هایی از این قبیل را نمی توان آموزش نامید.

وی بیان کرد: آموزش بایستی به مغز تلنگر بزند و او را به سوی یادگیری سوق دهد و میل به یادگیری را در او تحریک کند . یادگیری بدون انگیزه و تفکر مانع کشف و بروز استعداد و خلاقیت فرزندان می شود ، اگر آموزش با تفکر و انگیزه توام باشد ویاد گیرنده را درگیر کند منجر به یادگیری های عمیق در او می شود.

گفتنی است، بعد از صحبت کارشناسان دانش آموزان موضوع های مختلف را طرح و مشکلات خو را دررابط با تحصیل بیان کردند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*