۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » فارس
  • شناسه : 45450
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در کازرون زیر کشت دیم رفت
گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در کازرون زیر کشت دیم رفت

گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در کازرون زیر کشت دیم رفت

شیراز- آبرومند: گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در شهرستان کازرون در مزرعه‌ای به وسعت هفت هکتار به صورت دیم کاشته شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی، برای اولین بار هفت هکتار از اراضی دیم این شهرستان به کاشت […]

شیراز- آبرومند: گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در شهرستان کازرون در مزرعه‌ای به وسعت هفت هکتار به صورت دیم کاشته شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی، برای اولین بار هفت هکتار از اراضی دیم این شهرستان به کاشت خاکشیر اختصاص یافته است.

حمید رشیدی افزود: کشت این محصول در روستای جعفرجن بخش کنارتخته و کمارج از توابع شهرستان کازرون انجام شد.

مدیرجهادکشاورزی کازرون با اشاره به اینکه خاکشیر در آبان ‌ماه کاشته و اواسط اردیبهشت ‌ماه برداشت می‌شود، گفت کشت این گیاهان دارویی با توجه به نیاز آبی کم، مقاوم بودن در مقابل خشکی، سرما و شوری خاک، از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است .

رشیدی اظهارداشت: با توجه به شرایط مساعد رطوبتی و نیاز کم آبی پیش بینی می شود بیش از سه تن خاکشیر از این مزرعه برداشت شود.

وی درادامه افزود شهرستان کازرون از قابلیت‌های خوبی در پرورش گیاهان دارویی برخوردار است و باید به این ظرفیت‌ها توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

رشیدی اضافه کرد: کنترل فشارخون، رفع تشنگی و درمان تب، التیام زخم و جراحات، درمان گرفتگی صدا و حنجره از خواص گیاه خاکشیر است.

 

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*