۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1588
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶
  • 205 بازدید
  • ارسال توسط :

یوسفی تأکید کرد راه توسعه فرهنگ و اقتصاد از مسیر شوراها می گذرد

قرچک – رامین نیوز: مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران تأکید کرد: نقش شوراها در تحقق شعار امسال نقشی بی بدیل است چرا که راه توسعه فرهنگ و اقتصاد کشور از مسیر شوراها می گذرد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محمدرضا یوسفی در همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک به فلسفه […]

قرچک – رامین نیوز: مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران تأکید کرد: نقش شوراها در تحقق شعار امسال نقشی بی بدیل است چرا که راه توسعه فرهنگ و اقتصاد کشور از مسیر شوراها می گذرد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محمدرضا یوسفی در همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک به فلسفه وجودی شورا در کشور اشاره کرد و افزود: تشکیل شوراها اصلی از اصول قانون اساسی بود که در سال ۵۸ به دستور امام راحل و برای مشارکت مردم و سهیم شدن آنها در سرنوشت کشور صادر شد. امام  راحل در حوادث انقلاب بود که به شورای انقلاب دستور دادند تا به بحث شوراها بپردازد. برخی دولت ها هنوز کشور ما را به دیکتاتور متهم می کنند در حالیکه این کشور با اینکه یکی دو سال از عمر انقلاب در آن گذشته بود به بحث شوراها توجه کرد. شورا نشانه مترقی بودن تعالیم اسلام است که از عهد پیامبر(ص) موجود بود و در ایران نیز از زمان مادها وجود داشت.

شوراها یک ظرفیت و توانمندی هستند

وی گفت: تشکیل شورا در کشور با اینکه اوایل با مشکلات متعددی روبرو شد اما اتفاق مبارکی بود که افتاد و هم اکنون همگان شورا را به عنوان یک استعداد، ظرفیت و توانمندی قبول دارند.

این مسئول افزود: مدیران دستگاههای اجرایی باید شوراها را در کنار خود ببینند و مبادا بر سر راه شوراها سنگ اندازی کرده و به آنها کم توجهی شود. راه توسعه فرهنگ و اقتصاد از مسیر شوراها می گذرد نه از مسیر ادارات. شوراها کف جامعه و کاربلد بوده، کاستی ها و ضعفها را می فهمند چون در عمق کار هستند.

وی خطاب به مسئولان تأکید کرد: اگر می خواهید تصمیم گیری کنید، راه را بیراهه نروید، اتلاق وقت و منابع نکنید، از شوراها کمک بگیرد که بهترین مشاوران شما هستند. دولت تدبیر و امید نیز اگر می خواهد موفق شود باید رویکرد شورایی داشته باشد و بخشی از کار را به شوراها محول کند.

یوسفی آگاهی، پرهیزکاری، رازداری و همدلی را از جمله خصیصه های مهمی دانست که بایستی اعضای شوراها حتما خود را به آنها مسلح کنند.

تهران؛ استان محروم کشور/ قرچک نیازمند توجه بیشتر است

نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: تهران در بین استانهای کشور محروم است. “استان محروم تهران” اصطلاح بنده در تمام تریبون هاست. ۵۴ درصد مالیات کشور را استان تهران تأمین می کند اما به خود استان هفت درصد از این میزان تعلق می گیرد و مابقی در استانهای دیگر هزینه می شود. البته این میزان قبلا چهار درصد بوده و به تازگی با پیگیری های استاندار، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و نمایندگان به هفت درصد ارتقا یافت.

سید حسین نقوی حسینی افزود: در بین شهرستانهای استان نیز قرچک نیازمند توجه بیشتر و خدمات ارزنده و ارزشمند است. این شهرستان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت یک تخت بیمارستانی دارند. طبق استاندارد باید به ازای هر هزار نفر یک تخت بیمارستانی وجود داشته باشد اما در قرچک یک تخت هم موجود نیست. امیدواریم تمام این مشکلات با کمک مدیران استانی، شهرستانی و شوراها مرتفع شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*