۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 46404
  • ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
یونان می‌تواند از مقاصد اصلی صادرات ایران باشد
یونان می‌تواند از مقاصد اصلی صادرات ایران باشد

یونان می‌تواند از مقاصد اصلی صادرات ایران باشد

کشور یونان به دلیل موقعیت جغرافیایی و بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز، می‌تواند یکی از مقاصد اصلی صادراتی تجار و بازرگانان کشورمان باشد.

شیراز- آبرومند: دبیر کل و عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان گفت: کشور یونان به دلیل موقعیت جغرافیایی و بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز، می‌تواند یکی از مقاصد اصلی صادراتی تجار و بازرگانان کشورمان باشد.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – مجید موافق قدیری، یکشنبه در وبینار(همایش مجازی) معرفی فرصت‌های تجاری کشور یونان که با حضور فعالان اقتصادی فارس در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، با اشاره به علاقه مندی مردم یونان به همکاری با مردم ایران و استان فارس افزود: کشور یونان با بسیاری از کشورها مرز مشترک دارد و می‌تواند دروازه ورود تجار ما به اتحادیه اروپا باشد.

وی ادامه داد: بخش‌های کشاورزی به ویژه برخی مرکبات، لبنیات، سنگ، گردشگری، مبادله دانشجو، اعزام هیات، مسایل فرهنگی، بسته‌بندی، بازاریابی و صنایع می‌توانند زمینه‌های خوبی برای تقویت همکاری‌های دو طرف باشد.

او اظهار داشت: در سال‌های اخیر کشور ایران و یونان در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی مراوداتی داشته‌اند که اما کشور یونان در عرصه اقتصادی نتوانسته جز شرکای اصلی کشور ما باشد و تحریم‌ها بر روابط کشور ما با سایر کشورها تاثیر گذار است.

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان، با اشاره به مزیت‌های اقتصادی کشور یونان گفت: این کشور ظرفیت خوبی در حوزه اقتصادی دارد و ضمن برخورداری از راه‌های آبی، نقش کلیدی در جاده ابریشم نیز دارد.

موافق قدیری افزود: یونان پیوند دهنده سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا است و این ویژگی می‌تواند در حوزه تجارت به بازرگانان ما بسیار کمک کند.

وی اظهار داشت: پیش از این و با هدف گسترش مراودات ایران و یونان، یک خط هوایی بین دو کشور فعال بود که هم اینک این مزیت به دلیل تحریم‌ها غیر فعال است و ما به دنبال راه‌اندازی مجدد این آن هستیم.

او افزود: کشور یونان در حوزه‌های کشاورزی، مرکبات، مواد غذایی ارگانیک، انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر، سنگ مرمر، بسته‌بندی و بازاریابی صاحب جایگاه جهانی است و در حوزه‌های پوشاک، مواد شیمیایی و ماشین آلات به کشور ما صادرات دارد.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان بیان کرد: هزینه ثبت شرکت و تولید در کشور یونان پایین و بسیار ساده است و این کشور در حوزه استفاده از مواد خام با کیفیت دارای بهره‌مندی بالایی است.

موافق قدیری افزود: هم‌اینک کشور یونان دارای سه منطقه آزاد با پتانسیل بالا است که این سه منطقه از مالیات و عوارض کمرگی معاف هستند.

وی افزود: علاوه بر این، در اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان، زمینه ارائه مشاوره حقوقی و اطلاعات لازم به تجار و بازرگانان ایرانی را نیز فراهم کرده‌ایم.

 

قرابت تاریخی فارس و یونان، فرصت مناسبی برای گسترش مراودات تجاری

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز، فرهنگ مشترک و قرابت تاریخی و فرهنگی کشور ایران، فارس و یونان را بهانه مناسبی برای گسترش و توسعه مرادوات تجاری طرفین دانست و گفت: فارس با تعامل با استان‌های اصفهان و یزد طرح گردشگری مثلث طلایی را اجرا کرده که در گام نخست می‌توان در قالب این طرح سطح مراودات فارس و یونان را افزایش داد.

علی عوض‌پور افزود: هم‌اینک چهار هزار و ۱۹۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ با اشتغالزایی بالغ بر ۹۲ هزار نفر در فارس فعال است که این آمار بیانگر جایگاه ویژه صنعت در این استان است.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی و فرش دستبافت، عصاره شیرین بیان و صنایع سلولوزی نیز فارس در سبد تجارت بین‌الملل کشور جایگاه مطلوبی دارد.

او اظهار داشت: همچنین فارس در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنایع غذایی و صنعتی از استان‌های توانمند کشور است و در بخش گردشگری و دانشگاهی نیز از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است که برای افزایش مراودات در این بخش‌ها نیز می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: تجار ما در استان فارس آشنایی کامل با بازار کشور یونان ندارند که برای گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی نیاز است ابعاد مختلف فعالیت‌های اقتصادی کشور یونان با دقت و بر اساس اصول روز تجارت بین‌المللی برای بازرگانان ما مطرح شود.

عوض پور گفت: آشنایی با بازار کشورهای هدف برای توسعه صادرات امری مهم و اصولی است و لذا در این زمینه نیازمند حمایت اتاق بازرگانی مشترک ایران و یونان برای ارائه حمایت‌های لازم از فعالان اقتصادی فارس در بازار یونان هستیم.

او افزود: بخش اقتصاد کشور ما به دلیل تحریم‌ها دچار نوساناتی شده اما این شرایط ماندگار نیست و ما باید برای پسا تحریم و پسا کرونا برنامه‌ریزی جامع داشته باشیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*