۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 3410
  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۹
  • 229 بازدید
  • ارسال توسط :

یک دستگاه حمام خورشیدی در منطقه عشایری “کبود دُر” فیروزکوه به بهره برداری رسید

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: با حضور فرماندار فیروزکوه و رئیس سازمان امور عشایری کشور، یک دستگاه حمام خورشیدی در منطقه عشایری کبود دُر روستای “طرود” شهرستان فیروزکوه به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیروس نصیری مدیر کل امور عشایری استان تهران در آیین افتتاح این حمام خورشیدی اظهارکرد: ارتقای شاخص های توسعه انسانی […]

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: با حضور فرماندار فیروزکوه و رئیس سازمان امور عشایری کشور، یک دستگاه حمام خورشیدی در منطقه عشایری کبود دُر روستای “طرود” شهرستان فیروزکوه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیروس نصیری مدیر کل امور عشایری استان تهران در آیین افتتاح این حمام خورشیدی اظهارکرد: ارتقای شاخص های توسعه انسانی عشایر بر اساس سیاست های سازمان امور عشایری برنامه ریزی شده است که یکی از آنها ترویج استفاده از انرژی های نو بخصوص انرژی خورشیدی است.

وی با بیان اینکه استان تهران در این زمینه و استفاده از فناوری های نوین برای عشایر پیشرو است، گفت: سامانه های خورشیدی شامل حمام، فانوس، چراغ های معابر و چراغ قوه های خورشیدی در اختیاز عشایر قرار داده شده و مرود استفاده قرار می گیرند.

نصیری افزود: حمام خورشیدی با استفاده از گرمای خورشید حدود ۲۲۰ لیتر آب را در طی روز گرم کرده و در اختیار عشایر قرار می دهد.

وی تصریح کرد: همچنین معابر و چراغ ها نیز در طول روز نور خورشید را جذب کرده و به صورت خودکار در طول ساعات شب تا طلوع خورشید روشنایی بخش معابر خواهند بود.

DSCF0106

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: عشایر با صرف هزینه های بسیار پایین می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

روستای طرود از بخش مرکزی و در ۱۵ کیلومتری شرق فیروزکوه قرار دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، معاون برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری، بخشدار مرکزی، دادستان، مدیر جهاد کشاورزی، رئیس امور عشایری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، رئیس اداره مخابرات، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه دیگر مسؤولان حاضر در این آیین بودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*