۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » قزوین
  • شناسه : 40053
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
  • 72 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۵ خرداد بت وابستگی ایران به نظام‌های غربی را شکست
۱۵ خرداد بت وابستگی ایران به نظام‌های غربی را شکست

۱۵ خرداد بت وابستگی ایران به نظام‌های غربی را شکست

قزوین – آبرومند: فعال سیاسی در قزوین گفت: قیام ۱۵ خرداد به رهبری امام خمینی (ره) بت وابستگی ایران به نظام‌های غربی را در شکست و به همه مسلمانان جهان دلداری داد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام سید مرتضی حسینی افزود: قیام ۱۵ خرداد دارای یک سابقه تاریخی بود […]

قزوین – آبرومند: فعال سیاسی در قزوین گفت: قیام ۱۵ خرداد به رهبری امام خمینی (ره) بت وابستگی ایران به نظام‌های غربی را در شکست و به همه مسلمانان جهان دلداری داد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام سید مرتضی حسینی افزود: قیام ۱۵ خرداد دارای یک سابقه تاریخی بود که باید مورد توجه قرار گیرد، در دهه ۴۰ شمسی استبداد در ایران  حاکمیت پیدا کرده و رعب و وحشتی عظیم در حوزه‌های علمیه و بین علما و روشنفکران ایجاد کرده بود که کسی فکر مخالفت در سر نداشته باشد.

 

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) به این سد استبدادی بعد از جنبش مشروطه آگاه شده بود و تلاش کرد تا بالاخره با قیام خود و همکاری مردم طرفدار آزادی و ضد استبدادی بت این استبداد را در هم شکست.

 

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: امام (ره) به این نتیجه رسیده بود که وابستگی حکومت شاهنشاهی به کشورهای انگلیس و آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود و به جایی می‌رسد که اگر یک سگ آمریکایی شاه ایران را بگیرد حق محاکمه آن را نخواهیم داشت، همین وابستگی و سرسپردگی نظام شاهنشاهی به آمریکا و انگلیس بود که امام را در مقابله با آنها قرار داد.

 

این فعال سیاسی اصولگرا در خصوص اوضاع خاورمیانه در دهه ۴۰ تشریح کرد: غربی‌ها اسراییل را در دل خاورمیانه کاشتند و به دنبال فروش سلاح رفتند، کشورهای منطقه را تحت کنترل خودشان قرار دادند و به نوعی برای خودشان محفلی امن ایجاد نمودند، برای ایادی آمریکا اسراییل مهم تر از همه بود و هیچ کس جرات نداشت حرفی علیه این رژیم غاصب بزند، در چنین شرایطی امام (ره) وارد میدان شد و ایستادگی کرد و به همه جهان اسلام دلداری داد که اینطور نیست همه تابع حکومت پهلوی باشند.

 

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: وابستگی ایران به نظام شاهنشاهی نه تنها اقتصادی، بلکه فرهنگی و سیاسی بود و  متاسفانه کار به جایی رسیده بود که وزیر و نماینده مجلس از سوی کشورهای انگلیس و امریکا به ایران معرفی می‌شد.

 

وی بیان داشت: من خود نماینده مجلسی را سراغ داشتم که به سفارش انگلیسی‌ها در ایران نماینده شده بود و معتقد بود که اختیار وزاری کشور در ایران دست آمریکا و انگلیس بود.

 

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی خاطرنشان کرد: هرکشوری استقلال ایران را بشناسد، تبادل اقتصادی و فرهنگی با او اشکالی ندارد، اما دخالت در امور داخلی ما هرگز پذیرفته نیست و آن چه را که امروز نسل جدید باید از قیام ۱۵ خرداد یاد بگیرد همین مقابله با وابستگی است.

 

فعال سیاسی اصولگرا در استان قزوین یادآور شد: فراموش نکنیم در دوران حکومت پهلوی ۸۰ هزار مستشار خارجی در ایران حق توحش می گرفتند و بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌های نظامی در داخل کشور برای ما امر و نهی می‌کرد که امام (ره) با قیام ۱۵ خرداد در مقابل آنها ایستاد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*