۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » تهران » عناوین اصلی » ملارد
  • شناسه : 47641
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۴ هزار کودک ملاردی غربالگری بینایی شدند
۲۴ هزار کودک ملاردی غربالگری بینایی شدند

۲۴ هزار کودک ملاردی غربالگری بینایی شدند

ملارد – آبرومند: رییس اداره بهزیستی شهرستان ملارد گفت: ۲۴ هزار کودک سه تا ۶ سال توسط پایگاههای مختلف مستقر در شهر و روستاهای این شهرستان مورد بررسی تخصصی غربالگری بینایی و موارد مشکوک جهت رفع مشکل و معاینه دقیق به پزشک ارجاع شدند. به گزارش خبرنگار ما – داود خادم در این باره اظهار […]

ملارد – آبرومند: رییس اداره بهزیستی شهرستان ملارد گفت: ۲۴ هزار کودک سه تا ۶ سال توسط پایگاههای مختلف مستقر در شهر و روستاهای این شهرستان مورد بررسی تخصصی غربالگری بینایی و موارد مشکوک جهت رفع مشکل و معاینه دقیق به پزشک ارجاع شدند.

به گزارش خبرنگار ما – داود خادم در این باره اظهار داشت: بینایی غربالگری در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

 

وی در خصوص طرح شنوایی سنجی نوزادان و شیرخواران ۶ ماهه تا یکسال توسط متخصص شنوایی سنجی با دستگاه نیز گفت: امسال با استقرار پنج پایگاه در سطح شهرستان حدود هزار نوزاد مورد معاینه قرار گرفته اند.

 

خادم ضمن تاکید بر اهمیت آگاه سازی مردم جهت پیشگیری از آسیب افزود: در هفت محله شهرستان نیز طرح اجتماع محور با هدف آگاه سازی افراد اجرا شده که ضمن آشناسازی، فعالیتهایی چون توزیع ماسک، لوازم بهداشتی و ضدعفونی نیز انجام شده که اقدام بسیار موثری در خصوص پیشگیری و کنترل ویروس کرونا بوده است.

 

اعظم عینی معاونت پیشگیری این شهرستان نیز ضمن توضیح در خصوص مشاوره و کمک هزینه های مربوط به آزمایش ژنتیک جهت جلوگیری از مشکلات مربوط به تولد کودکان دارای معلولیت گفت:در سال ۹۹ حدود ۲۰۰ نفر جهت انجام آزمایشات ژنتیک و نیز مشاوره ژنتیک به مراکز تحت نظارت این اداره ارجاع داده شده اند.

 

وی با بیان اینکه تلاش در امر پیشگیری می تواند موثر واقع شود، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح باشگاه مثبت نیز تاکنون بیش از یکصد بیمار دارای اچ آی وی مثبت شناسایی و خدماتی مانند ارائه هزینه درمان، سبد کالا، خدمات مشاوره روانشناختی، خدمات دندانپزشکی و حمایت تحصیلی نیز برای آنان ارائه شده است.

 

شهرستان ملارد با حدود ۴٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*