۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » زنجان » عناوین اصلی
  • شناسه : 34498
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
  • 53 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۵۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند
۲۵۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

۲۵۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند

زنجان – ایرنا – ۲ هزارو ۵۰۰ نابینا در زمان حاضر تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که از این تعداد یک هزارو ۱۲۶ نفر مستمری و کمک‌های موردی چون هزینه‌های درمان دریافت می‌کنند.   محمد محمدی‌قیداری روز یکشنبه در مراسم روز جهانی عصای سفید گفت: پیشگیری از معلولیتها و جلوگیری از تولد کودک معلول […]

زنجان – ایرنا – ۲ هزارو ۵۰۰ نابینا در زمان حاضر تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند که از این تعداد یک هزارو ۱۲۶ نفر مستمری و کمک‌های موردی چون هزینه‌های درمان دریافت می‌کنند.

 

محمد محمدی‌قیداری روز یکشنبه در مراسم روز جهانی عصای سفید گفت: پیشگیری از معلولیتها و جلوگیری از تولد کودک معلول از اهداف مهم بهزیستی است و در همین راستا علاوه بر اجرای طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج برنامه غربالگری بینایی و شنوایی نیز اجرا می شود.

 

وی اضافه کرد: بر این اساس پارسال بیش از ۴۷ هزارو ۵۳۵ کودک در برنامه غربالگری بینایی معاینه شدند که از این تعداد یک هزار کودک دارای اختلالات بینایی مورد شناسایی قرار گرفتند.

 

این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر ۱۲ پایگاه‌ دائمی غربالگری تنبلی چشم در سطح استان  فعال است که این پایگاه ها از آبان‌ هر سال برنامه سنجش و غربال بینایی کودکان را انجا ممیدهند.

 

محمدی افزود: بهزیستی علاوه بر پیشگیری از معلولیت و توجه به سلامت کودکان قبل از تولد، ارتقای سطح دانش و تحصیلات معلولان را در دستور کار خود قرار دارد و به بیش از ۱۰۰ دانش آموز و ۳۸ دانشجوی روشندل شهریه دانشجویی و کمک هزینه تحصیلی پرداخت می کند.

وی تامین وسایل کمک توانبخشی و هزینه های ایاب و ذهاب را از دیگر خدمات بهزیستی به نابینایان عنوان کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون ریال هزینه ایاب و ذهاب و نزدیک به ۴۰۰ میلیون ریال هزینه عینک به روشندلان پرداخت شده است.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: ورزش به عنوان عامل توانمندسازی معلولین بوده بطوری که هم اکنون ۷۰ ورزشکار روشندل در این استان فعالیت می کنند که ۳۷ نفر از نابینایان طی سال جاری موفق به کسب مدال شده اند.

 

وی یادآوری کرد: طبق قانون تردد معلولان در داخل شهر رایگان بوده و بر این مبنا، از شهرداری انتظار می‌رود علاوه بر توجه به آن در هزینه ایاب و ذهاب معلولان به مقوله مناسب‌سازی نیز توجه بیشتری داشته باشد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*