۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » قزوین
  • شناسه : 36416
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  • 93 بازدید
  • ارسال توسط :
۲۷۰۰ محله در بافت فرسوده واقع شده است
۲۷۰۰ محله در بافت فرسوده واقع شده است

۲۷۰۰ محله در بافت فرسوده واقع شده است

قزوین – آبرومند: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ محله در بافت فرسوده با گونه های مختلف اعم از سکونتگاه‌های غیر رسمی، ناکارآمد و تاریخی در محدوده ۱۴۰ هزار هکتار وسعت واقع شده است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید محمد […]

قزوین – آبرومند: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ محله در بافت فرسوده با گونه های مختلف اعم از سکونتگاه‌های غیر رسمی، ناکارآمد و تاریخی در محدوده ۱۴۰ هزار هکتار وسعت واقع شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – سید محمد پژمان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران قزوین افزود: این محلات در ۴۸۶ شهر قرار داشته و پنج میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار نیز در آنجا زندگی می کنند.

 

وی با بیان اینکه این تعداد خانوار ۲۰ میلیون نفر از جمعیت ایران را تشکیل می دهند اضافه کرد: تاکنون فقط حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ مورد از این محلات نوسازی شده و باید اقدامات بیشتری از سوی استان ها برای تسریع در این امر انجام شود.

 

پژمان ادامه داد: یکی از خطاهای بزرگ در بازآفرینی و نوسازی این مناطق ، انتظار تخصیص اعتبارات ملی آن هم در شرایط سخت بودجه کشور است در حالی که باید با نگاه محلی و با مشارکت مردم اعتبارات مورد نیاز برای نوسازی این محلات را فراهم کرد.

 

وی با بیان اینکه علت اصلی تاخیر در اجرای این طرح‌ها فاصله بین تصمیمات صف و ستاد است ، گفت: این محلات در هر استانی نیازها و اقتضائات خاص خود را دارند که مدیریت محلی بهتر از مدیریت ملی می‌تواند به آنها رسیدگی کند از این رو با تشکیل هیات‌های اجرایی در استان‌ها و تفویض اختیارات شرکت بازآفرینی ایران به آنها، به دنبال آن هستیم فاصله بین تصمیم و اجرا را کم کنیم.

 

پژمان افزود: در حال حاضر دولت برای ۲هزار پروژه با چند هزار میلیارد از محل تبصره ماده۱۸ تامین منابع کرده اما به نظر می رسد این مقدار منابع و شتاب کار با اندازه و ابعاد این موضوع تناسب ندارد و از مدیریت‌های استانی و محلی انتظا می رود به میدان آمده از ظرفیت های محلات نیز استفاده کنند.

 

استان قزوین دارای هزار و ۴۳۸ هکتار بافت ناکارآمد است که ساکنان آن ۱۵ درصد خانوارهای شهری را تشکیل می‌دهند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*