۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » گرمسار
  • شناسه : 33150
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
  • 6 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود
۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود

۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود

گرمسار – آبرومند: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسئله مسکن دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، گفت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور احداث می‌شود.   به گزارش خبرنگار ما – علی نبیان صبح یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه و شهرسازی گرمسار به میزبانی فرمانداری این شهرستان، ضمن […]

گرمسار – آبرومند: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسئله مسکن دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، گفت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور احداث می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار ما – علی نبیان صبح یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه و شهرسازی گرمسار به میزبانی فرمانداری این شهرستان، ضمن بیان اینکه مسئله تأمین مسکن مردم دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در دست اقدام است که سهم شهرهای جدید از این طرح ۲۰۰ هزار واحد خواهد بود.

 

وی با تأکید بر لزوم تکمیل و تحویل به‌موقع این واحدهای مسکونی افزود: ساخت ۱۰۰ هزار واحد از این طرح بر عهده بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد بر عهده سازمان بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی است.

 

جذب مشارکت بخش خصوصی برای احداث مسکن

 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای واگذاری اراضی دولتی به بخش خصوصی منعقدشده است، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد ارزش‌افزوده به زمین‌های دولتی است تا بتوانیم با استفاده از آن خروجی این طرح را تبدیل به مسکن کنیم.

 

نبیان با تأکید بر اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه باید بعد از ۳۶ ماه مسکن تولید و تحویل شود، یادآور شد: در راستای اجرای این طرح بر اساس تعداد پروژه‌هایی که سهم استان سمنان است در شهرستان‌های گرمسار و آرادان و بخش ایوانکی جانمایی و زمین‌های متناسب با اجرای این طرح در راستای احداث مسکن شناسایی شوند.

 

وی گفت: ظرف دو هفته آینده گروه کارشناسان وزارت مسکن و شهرسازی برای پیگیری مشکلات پروژه‌های به گرمسار و آرادان اعزام می‌شوند.

 

رفع مشکل شهرداری گرمسار برای احداث پارکینگ عمومی

 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با تأکید بر اینکه مسئله مسکن مردم مهم‌ترین چالش دولت است، بیان کرد: برنامه‌ریزی بلندمدت و میان‌مدت برای ایجاد توسعه پایدار و افزایش نرخ رشد جمعیت در دستور کار قرار گیرد.

 

نبیان از اجرای طرح جامع در سراسر کشور خبر داد و گفت: طرح جامع طرحی برای آینده یک شهر در بازه زمانی ۱۰ ساله است بنابراین باید تمام ظرفیت‌های موجود در این راستا شناسایی شود تا اهداف توسعه‌ای دولت محقق شوند.

 

وی در پایان با اشاره به پروژه‌های احداث پارکینگ‌های عمومی در گرمسار خاطرنشان کرد: طرح‌های شهرداری گرمسار به وزارت راه و شهرسازی ارسال شود تا مسائل و مشکلات موجود در راستای تأمین زمین موردنیاز رفع شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*