۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » سمنان » عناوین اصلی
  • شناسه : 44449
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
  • 25 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۰ میلیارد ریال تجهیزات فنی به هنرستان‌های استان سمنان ارسال شد
۴۰ میلیارد ریال تجهیزات فنی به هنرستان‌های استان سمنان ارسال شد

۴۰ میلیارد ریال تجهیزات فنی به هنرستان‌های استان سمنان ارسال شد

سمنان- آبرومند: مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تجهیزات فنی در قالب کاروان مهرِشاد به مقصد هنرستان های استان به ارزش ۴۰ میلیارد ریال ارسال شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا- محمد دستورانی روز پنجشنبه در آیین ارسال تجهیزات فنی به هنرستان های استان سمنان در اداره کل آموزش و پرورش […]

سمنان- آبرومند: مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تجهیزات فنی در قالب کاروان مهرِشاد به مقصد هنرستان های استان به ارزش ۴۰ میلیارد ریال ارسال شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا- محمد دستورانی روز پنجشنبه در آیین ارسال تجهیزات فنی به هنرستان های استان سمنان در اداره کل آموزش و پرورش استان افزود: این تجهیزات حاوی ۹۵۰ قلم کالا با ارزشی حدود ۴۰ میلیارد ریال است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان به منظور کیفیت بخشی در زمینه تجهیزات و ارتقای فنی آموزش هنرستان ها، تجهیزات مورد نیاز رشته های خیاطی، کامپیوتر، الکترونیک، برق، تأسیسات و معماری به همراه میز و صندلی کارگاهی برای ۳۷ هنرستان استان تهیه و در قالب کاروان «مهرِشاد» به شهرهای مقصد بارگیری و ارسال شد.

 

وی با اشاره به اینکه تقویت و توسعه مهارت آموزی یکی از ساحت های ۶ گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، گفت: تجهیزاتی که در قالب کاروان مهرِشاد برای هنرستان های فنی و حرفه ای و دبیرستان های کاردانش استان ارسال شد، در ۳ بخش شامل: تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات، کمک آموزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی است.

 

وی افزود: براساس برنامه ششم توسعه کشور، سهم رشته های فنی و مهارتی در آموزش و پرورش باید به ۵۰ درصد برسد و در زمان حاضر استان سمنان در تحقق این برنامه از استان‌های پیشتاز کشور محسوب می‌شود.

 

دستورانی بیان کرد: سمنان با تحصیل ۴۵ درصد دانش آموزان در رشته های مهارتی، رتبه اول کشور را در این شاخص کسب کرده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تنها راه برون رفت از شرایط کنونی و رسیدن به کارآفرینی، توسعه اشتغال و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، مهارت آموزی است.

 

امیر بینایی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز در آیین اعزام کاروان مهرِشاد بیان کرد: تحویل این تجهیزات به هنرستان ها به منظور ارتقا و توسعه مهارت آموزی در استان است و به اشتغال و کارآفرینی کمک شایانی خواهد کرد.

 

امسال در استان سمنان ۱۲۷‌ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یکهزار و ۸۳ مدرسه تحصیل می کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*