۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » یزد
  • شناسه : 41804
  • ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
  • 85 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۳ فرصت سرمایه گذاری در حوزه عمران شهری یزد شناسایی شد
۴۳ فرصت سرمایه گذاری در حوزه عمران شهری یزد شناسایی شد

۴۳ فرصت سرمایه گذاری در حوزه عمران شهری یزد شناسایی شد

یزد – آبرومند: مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تاکید بر استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی از شناسایی و تدوین ۴۳ فرصت سرمایه گذاری حوزه عمرانی شهری در این استان خبر داد.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی نمازی روز پنجشنبه در نشست مشترک با  […]

یزد – آبرومند: مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تاکید بر استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی از شناسایی و تدوین ۴۳ فرصت سرمایه گذاری حوزه عمرانی شهری در این استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – علی نمازی روز پنجشنبه در نشست مشترک با  شهرداران استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها به صورت مجازی برگزار شد افزود: این کار به همت مرکز خدمات سرمایه گذاری و با همکاری استانداری، شهرداری ها و شرکت های مشاور انجام شده است.

 

وی گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرهای استان در قالب استاندارد با رویکرد ایجاد زیرساخت مطلوب برای سرمایه‌گذاران و تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مدیریت شهری استان تعریف شده است.

 

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری جذب سرمایه گذاری را یکی از ابزارهای توسعه شهرها برشمرد و اظهار داشت: بدون شک این مهم با فراهم نمودن فضای مناسب سرمایه‌پذیری در شهرهای استان امکان‌پذیر خواهد بود که مهمترین ویژگی آن، وجود هماهنگی بین متولیان امر در پذیرش سرمایه‌گذاران و حمایت و کمک به آنها در یک بستر زمانی بلند مدت می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه فرصت های عمرانی شهری یزد به زودی معرفی می شوند ادامه داد: این فرصت ها در مرحله مطالعات پیش امکان سنجی است و در حال حاضر مطالعات فارسی کلیه پروژه ها ارایه شده است.

 

نمازی افزود: طبق این مطالعات، ۱۵۹ هکتار عرصه قابل مشارکت با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان شناسایی شده است که کمترین نرخ بازدهی داخلی آنها ۲۱ درصد و بیشترین آن ۱۴۶ درصد که هردو مربوط به پروژه های  شهرداری شاهدیه می باشد.

 

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه از نظر حجم سرمایه گذاری مربوط به شهرداری اشکذر با حجم سرمایه گذاری ۱۲۵ میلیارد تومان و کوچکترین پروژه مربوط به شهرداری مهریز با سرمایه مورد نیاز بالغ بر دو میلیارد تومان است. همچنین وسیع ترین پروژه توسط شهرداری هرات با ۵۰ هکتار عرصه و کم متراژترین پروژه نیز با ۳۵۰ متر عرصه توسط شهرداری ابرکوه معرفی شده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این نشست با تشریح اهمیت جذب سرمایه گذاری در پروژه های شهرداری‌ها بر تعریف دقیق مختصات پروژه ها تاکید کرد  و از شهرداران خواست اقدامات لازم جهت اخذ مجوزهای لازم برای اجرای پروژه ها را در اسرع وقت پیگیری نمایند تا فرصت ها جهت ارایه به سرمایه گذاران آماده شود و آنها نگرانی بابت اخذ مجوزها نداشته باشند.

 

محسن صادقیان افزود: در گام های بعدی ضروری است با فعال نمودن هیأت عالی سرمایه گذاری در شهرداری ها، بازاریابی مستمر برای جذب سرمایه‌گذار در فرصت‌های یادشده، ارایه آموزش‌های کاربردی در حوزه امور مالی و سرمایه‌گذاری برای مدیران و کارکنان شهرداری‌ها و تدوین مشوق‌های استانی ویژه برای جذاب نمودن سرمایه‌گذاری در حوزه عمران شهری در دستور کار قرار گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*