۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » قرچك
  • شناسه : 28446
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
  • 262 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۳ هزار پرونده در سال ۹۷ وارد دادگستری قرچک شد
۴۳ هزار پرونده در سال ۹۷ وارد دادگستری قرچک شد

۴۳ هزار پرونده در سال ۹۷ وارد دادگستری قرچک شد

قرچک – آبرومند: رئیس دادگستری شهرستان قرچک گفت: سال گذشته ۴۳ هزار پرونده وارد دادگستری قرچک شد که بیشترین تعداد این پرونده‌ها مربوط به سرقت است. به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام محمدجواد مرتضائیان روز یکشنبه به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته ۴۳ هزار و ۳۰ پرونده به […]

قرچک – آبرومند: رئیس دادگستری شهرستان قرچک گفت: سال گذشته ۴۳ هزار پرونده وارد دادگستری قرچک شد که بیشترین تعداد این پرونده‌ها مربوط به سرقت است.

به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام محمدجواد مرتضائیان روز یکشنبه به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته ۴۳ هزار و ۳۰ پرونده به دستگاه قضائی و ۱۰ هزار پرونده به شورای حل اختلاف قرچک وارد شده که از نظر تعداد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ورودی برخوردار شده ایم.

وی گفت: بیشترین تعداد پرونده ورودی دستگاه قضائی قرچک شامل ۴ هزار و ۶۷۴ مورد مربوط به سرقت است و پس از آن ۴ هزار و ۸۶ مورد ضرب‌وجرح عمدی، ۲ هزار و ۳۵۷ مورد تصادف و یک هزار و ۱۰۰ مورد پرونده کلاهبرداری است.

وی افزود: تعداد پرونده طلاق در سال گذشته ۷۳۵ مورد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۰ پرونده کاهش یافته است.

مرتضائیان اظهار داشت: شهرستان قرچک در کاهش آسیب‌های اجتماعی رتبه برتر استان تهران را کسب کرده است که این نشان از اقدامات مؤثر پیشگیرانه و ارتقا فرهنگ عمومی جامعه دارد.

 

 

هفتاد هکتار از اراضی دولتی در قرچک بازپس گیری شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک نیز در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین اقدامات دستگاه قضائی در شهرستان قرچک، باز پس گیری ۷۰ هکتار از اراضی دولتی و احقاق حق دولت از سودجویان است.

حجت الاسلام احدالله سینکایی افزود: سال گذشته ۱۸ هزار و ۱۰ پرونده به دادسرای شهرستان قرچک وارد شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۲۶ پرونده رسیدگی و مختومه شد.

وی اظهار داشت: مهمترین اهتمام دستگاه قضائی قرچک پیشگیری از وقوع جرم و احقاق حقوق شهروندی است که نمونه‌ای از آن را می‌توان در باز پس گیری ۷۰ هکتار از اراضی دولتی یاد کرد.

وی گفت: به منظور رفاه حال مردم و با پیگیری دستگاه قضائی، پزشکی قانونی قرچک راه اندازی شده و از تردد مردم به شهرستان‌های مجاور و تهران جلوگیری شد.

سینکایی یکی از مهمترین مشکلات قرچک

را عدم استقرار ادارات دولتی به صورت کامل اعلام کرد و افزود: کوتاهی‌های صورت گرفته در استقرار کامل ادارات مشکلاتی را برای مردم به همراه دارد و لازم است تا در این زمینه اقدامات مؤثری انجام شود.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اول تا هفتم تیرماه به یاد شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران باوفای ایشان به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*