۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » پاكدشت » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 44052
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل سیلاب‌های شمال پاکدشت
۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل سیلاب‌های شمال پاکدشت

۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل سیلاب‌های شمال پاکدشت

پاکدشت – آبرومند: امسال ۴۵ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای ساخت بند‌ها و سازه‌های کنترل سیلاب در شمال شهرستان پاکدشت هزینه شد. به گزارش خبرنگار ما – فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: در شهرستان پاکدشت ۷ حوزه آبخیز وجود دارد که حوزه توچال در ارتفاعات شمال پاکدشت از بحرانی‌ترین این حوزه هاست. ه۴۵ […]

پاکدشت – آبرومند: امسال ۴۵ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای ساخت بند‌ها و سازه‌های کنترل سیلاب در شمال شهرستان پاکدشت هزینه شد.

به گزارش خبرنگار ما – فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: در شهرستان پاکدشت ۷ حوزه آبخیز وجود دارد که حوزه توچال در ارتفاعات شمال پاکدشت از بحرانی‌ترین این حوزه هاست.

ه۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل سیلاب‌های شمال پاکدشتادی تمهیدی افزود:سال ۹۴ به دلیل بارندگی‌های فراوان تیرماه و جاری شدن سیلاب در روستای توچال ۵ نفر از هموطنانمان گرفتار سیلاب شدند و جان خود را از دست دادند.

 

وی گفت: با مطالعاتی که توسط اداره منایع طبیعی و آبخیزداری در این منطقه صورت گرفت کانون‌های بحران شناسایی و با ساخت سازه‌های مختلف شیب رودخانه اصلاح شد.

وی افزود: با انجام این اقدامات از این پس شاهد کنترل سیلاب‌ها و کاهش خسارات ناشی از سییل در این منطقه خواهیم بود و ضمن جلوگیری از بروز خسارت موجب ایجاد ظرفیت‌های تغذیه مصنوعی خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت هم در مصاحبه با خبرنگار صدا وسیما گفت: با توجه به شرایط توپوگرافی در منطقه پاکدشت، یکی از مهمترین بحران‌هایی که این شهرستان را تهدید می‌کند بحران سیل است.

علی گلستانی افزود: مهمترین اقداماتی که در این حوزه انجام شد شامل ساخت ۲ سازه بزرگ سنگی ملاتی، احداث هفت مورد کف بند، ۲ هزار و ۵۰۰ متر عملیات گاویان بندی، هزار متر عملیات خشکه چین و ۳ هزار و ۷۰۰ متر عملیات سنگ ملات می‌باشد.

وی گفت: کنترل روان آبها، تغذیه مصنوعی و کاهش دبی سیلاب‌ها و جلوگیری از وقوع سیل از مهمترین اهداف ساخت سازه‌های آبخیزداری محسوب می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*