۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 41732
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  • 9 بازدید
  • ارسال توسط :
۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در ورامین تولید می‌شود
۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در ورامین تولید می‌شود

۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در ورامین تولید می‌شود

ورامین- آبرومند: فرماندار ورامین گفت: ۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در ورامین تولید می‌شود. به گزارش خبرنگار ما – حسین کاغذلو ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری جلسه دفاعیه مسئولان ورامین و استان تهران از ظرفیت‌های تولید شیشه ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برگزاری جلسه دفاعیه مسؤولان شهرستان و استان […]

ورامین- آبرومند: فرماندار ورامین گفت: ۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در ورامین تولید می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – حسین کاغذلو ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری جلسه دفاعیه مسئولان ورامین و استان تهران از ظرفیت‌های تولید شیشه ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برگزاری جلسه دفاعیه مسؤولان شهرستان و استان تهران از ظرفیت‌های تولید شیشه ورامین در شورای راهبردی انتخاب شهر و روستاهای ملی صنایع دستی، این شهرستان در آستانه قرار گرفتن در فهرست آثار ملی به عنوان شهرستان شیشه و آبگینه قرار گرفت.

 

کاغذلو افزود: حدود ۷۰ درصد از محصولات شیشه و بلور کشور در شهرستان ورامین تولید می‌شود که این تولیدات به عنوان مهمترین شاخصه‌های صنایع دستی استان تهران، به ورامین ظرفیت تبدیل شدن به شهرستان ملی و شاخص تولید شیشه و آبگینه را داده است و بیشترین میزان محصولات شیشه و بلوار مورد نیاز بازار بزرگ تهران را شیشه‌گران ورامینی تأمین می‌کنند.

 

وی بیان داشت: امروز تمامی تکنیک‌های ساخت مصنوعات شیشه‌ای شهر ونیز ایتالیا نظیر شیشه فوتی، استین گلاس، قالبی، شیشه موزائیکی و هزارگل در ورامین اجرا می‌شود و تولیدات هنرمندان شهرستان قابل رقابت با محصولات تولید شده در این کشوراست.

 

کاغذلو گفت: یکی از مهم‌تری مزیت‌های تولید شیشه در شهرستان ورامین این است که برای تولید محصولات فاخر شیشه‌ای، از پسماندهای شیشه به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود که این مهم نقش به‌سزایی در حفظ محیط زیست دارد.

 

وی با بیان اینکه حدود صد کارگاه در ورامین مشغول تولید شیشه هستند اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۶ هزار نفر در حوزه تولید شیشه به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

فرماندار ورامین با اشاره به مزیت نسبی تولید شیشه در کشور گفت: در حال حاضر بسیاری از تولیدات کارگاه‌های شهرستان ورامین به صورت مستقیم و غیرمستقیم به خارج از کشور از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی از کشورهای اروپایی صادر می‌شود که میزان این صادرات سالانه به بیش از ۲ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

 

فرماندار ورامین عنوان داشت: شهرستان ورامین به دلیل سابقه طولانی تاریخی، از آثار مهم تاریخی برخوردار است که از مجموع آن‌ها، ۷۷ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، فرش میناخانی شهرستان ثبت جهانی شده، کاروان‌سرای بنی‌اسد در فهرست آثار معنوی ثبت شده و شیشه‌گری شهرستان نیز در فهرست نشانه جغرافیای ملی و بین‌المللی ثبت شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*