۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » پرديس » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 7514
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۴۳
  • 115 بازدید
  • ارسال توسط :

۸۰ درصد معتکفان پردیسی جوانان هستند

پردیس – ابتکار ورامین: امام جمعه پردیس گفت: خوشبختانه ۸۰ درصد حاضران در مراسم اعتکاف در پردیس را جوانان تشکیل می‌دهند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – حجت‌الاسلام حسین توسلی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته پردیس اظهار داشت: اعتکاف از جمله فرایضی است که به برکت اسلام، […]

پردیس – ابتکار ورامین: امام جمعه پردیس گفت: خوشبختانه ۸۰ درصد حاضران در مراسم اعتکاف در پردیس را جوانان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – حجت‌الاسلام حسین توسلی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته پردیس اظهار داشت: اعتکاف از جمله فرایضی است که به برکت اسلام، انقلاب و خون مطهر شهدای معزز بار دیگر احیا شد.

وی ادامه داد: شاید به یادها باشد که طی سالیان نخست احیای اعتکاف، علمای عظام در مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهر قم، مردم را نسبت به انجام این مهم با روش‌های گوناگون تشویق و ترغیب می‌کردند تا تعدادی از طلاب در مساجد حاضر شوند.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: این روند ادامه داشت تا آنکه در سال دوم بر تعداد معتکفان افزوده شد؛ اما امروز همان مراسم ۵ هزار نفری به آماری بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر در سراسر کشور رسیده است.

توسلی افزود: خوشبختانه ۸۰ درصد حاضران در مراسم اعتکاف را جوانان تشکیل می‌دهند که جای بسی خوشبختی است.

وی همچنین در خطبه‌های نخست نماز جمعه این هفته پردیس با اشاره به رکن مهم معاد خاطرنشان کرد: سنگینی چمدان‌هایی که در طول سال‌های متوالی زندگی در دنیا جمع‌آوری شده را باید در آن دنیا نیز بر دوش گرفت.

امام جمعه پردیس ادامه داد: به هنگام دمیده شدن در صور و ظهور قیامت عالم به پایان رسیده و تمامی خلایق برای حشر و نشر در محضر الهی حاضر می‌شوند.

توسلی افزود: در آستانه قیامت منظومه شمسی به هم خورده، ستارگان تاریک می‌شوند، دریاها مانند قلیان جوشیده، کوه‌ها مانند پشم حلاجی شده و خورشید از هم می‌پاشد تا در صور اول دمیده شود و در آن هنگام تمامی خلایق می‌میرند.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه در این دوران تنها ذات احدیت باقی می‌ماند، افزود: بعد از ۴۰ سال همه انسان‌ها به پا می‌خیزند تا در محضر الهی حاضر شوند.

وی ادامه داد: در روز قیامت دیگر کسی بار گناه دیگری را نمی‌تواند بر دوش کشد و تنها فرد خود تاوان گناهان را می‌دهد.

توسلی افزود: غربی‌ها و مادی‌گرایان اعاده معدوم به معنی نابودی جسم و حیات دوباره را محال دانسته و می‌گویند که «معدوم قابل اعاده نیست».

امام‌جمعه پردیس اضافه کرد: دومین شبهه آن‌ها را می‌توان آکل و مأکول نامید که یکی از قدیمی‌ترین مسائلی است که در معاد جسمانی مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: طبق این دلیل اگر اجزای بدن انسانی طعمه حیوان دیگری شده باشد، با تغذیه از آن به جسم موجود دوم تبدیل می‌شود؛ در روز محشر که تمام موجودات به حیات بازخواهند گشت این دو چگونه قادرند از یکدیگر تفکیک شوند.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: سومین مسئله نیز مواد جسمانی را شامل می‌شود که محققان می‌گویند به‌طور کلی سلول‌های بدن انسان هر ۱۰ سال به‌طور کامل تغییر می‌کند و حال در روز قیامت کدام‌یک از این اجسام محشور خواهد شد.

توسلی بیان داشت: همچنین مادی‌گرایان چهارمین دلیل را کمبود مواد خاکی بر روی زمین می‌دانند؛ جرم و مواد این کره خاکی ثابت بوده و اضافه نخواهد شد و در روز قیامت با محشور شدن همه موجودات روی زمین، مواد خاکی تشکیل‌دهنده اجزای بدن ناکافی است.

امام‌جمعه پردیس گفت: پنجمین دلیل کمبود محل بر روی کره زمین است و بر این اساس محشور شدن همه انسان‌ها، جن و سایر موجودات از اول خلقت تا پایان در محکمه الهی در این کره خاکی را محال می‌دانند.

توسلی گفت: در برهه کنونی بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد تا فرهنگ توجه به «معاد» در جامعه جهانی و در داخل کشور ما ترویج شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*