۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » از نگاه رسانه ها » اسلایدر
  • شناسه : 2265
  • ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۰۸
  • 156 بازدید
  • ارسال توسط :

هشدار جدید بانک مرکزی

تهران – ایرنا – بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای درباره اصلاح سقف سرمایه گذاری بانک ها در سهام شرکت ها اعلام کرد: برخی بانک ها میزان مجاز سرمایه گذاری را رعایت نکرده اند. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این بانک در این اطلاعیه آورده است: با بانک ها و موسساتی که حدود تعیین شده […]

تهران – ایرنا – بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای درباره اصلاح سقف سرمایه گذاری بانک ها در سهام شرکت ها اعلام کرد: برخی بانک ها میزان مجاز سرمایه گذاری را رعایت نکرده اند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این بانک در این اطلاعیه آورده است: با بانک ها و موسساتی که حدود تعیین شده برای سرمایه گذاری را رعایت نکرده اند، برخورد می شود.

طبق تاکیدمعاون نظارتی بانک مرکزی، سقف سرمایه گذاری بانک ها در سهام شرکت ها اعم از موجود و جدید، وفق مصوبه مقام سیاستگذار پولی حداکثر ۴۰ درصد سرمایه پایه هر بانک است.

متاسفانه بعضی از بانک ها این نسبت را رعایت نکرده اند و بانک مرکزی با جدیت به دنبال اصلاح آن است و بانک های مذکور مکلف شده اند در یک دوره زمانی مشخص نسبت به اصلاح نسبت مجاز اقدام نمایند.

بدیهی است بانک ها و موسسات اعتباری که ظرف مدت زمانی تعیین شده نسبت به تعدیل ارقام سرمایه گذاری خود در سهام شرکت ها و همچنین تسهیلات اعطایی به شرکت های زیرمجموعه و به طور کلی اشخاص مرتبط خود اقدام ننمایند، طبق ضوابط و مقررات موجود با آنها برخورد خواهد شد و تضییقات مشخصی برای آنها منظور می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*