۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقاله
  • شناسه : 4493
  • ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۳
  • 403 بازدید
  • ارسال توسط :

نویسنده : جواد حیدریان مجلس، چهارمین گزینه و البته سومین پیشنهاد حسن روحانی برای وزارت علوم را از رسیدن به صندلی وزارت محروم کرد و برخی صحنه گردانان مجلس که هیاهوی جریان پایداری را با خود داشتند این پیام را آشکارا به دولت برسانند که دست از سر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنمی دارند. […]

نویسنده : جواد حیدریان

مجلس، چهارمین گزینه و البته سومین پیشنهاد حسن روحانی برای وزارت علوم را از رسیدن به صندلی وزارت محروم کرد و برخی صحنه گردانان مجلس که هیاهوی جریان پایداری را با خود داشتند این پیام را آشکارا به دولت برسانند که دست از سر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنمی دارند.
جعفر توفیقی اولین گزینه انتخابی حسن روحانی برای وزارت علوم بود که از سوی رقیب های انتخاباتی تدبیرو امید به فعالیت در حوادث سال ۸۸ و سخنرانی در حمایت از «فتنه گران» متهم بود و به خودی خود احتمال رای عدم اعتماد به او سبب شد وی به عنوان نامزد تصدی پست وزارت علوم معرفی نشود.
حساسیت جناحی برخی نمایندگان، سرنوشت جعفر میلی منفرد هم که گزینه معرفی شده دولت برای تصدی وزارت علوم بود را به جعفر توفیقی گره زد تا باز همان اتهامات تعیین کننده سرنوشت وزارت علوم و البته دانشگاه های کشور باشد.
رضا فرجی دانا اما رای آورد و ۹ ماه سکان وزارتخانه ای را در دست گرفت که به نظر می‌رسد همچنان محل حساسیت مخالفان دولت است اما دیری نپایید که باز هم به بهانه بکارگیری مدیران اهل «فتنه» در ریاست دانشگاه ها و همینطور معاونت های وزارتخانه، استیضاح شد.
سرپرستی محمد علی نجفی بر وزارت علوم اما نشان داد، روحانی هراسی از این همه تعقیب و گریز ندارد و ماجرای «بورسیه های غیر قانونی» در دستور کار دولت است و خط و مشی مخالفان برای تعیین مدیریت وزارتخانه حساس علوم، خللی در اراده اصلاح گرایانه ندارد.
مخالفت پیشاپیش و شایعه پراکنی مبنی بر اینکه «محمود نیلی دولت آبادی» گزینه اصلی روحانی برای وزارت نیست، نشان می‌داد مجلس همچنان بر ساز مخالف خواهد دمید که البته با رای عدم اعتماد، رو به رو شد.
تامل در نطق های مخالفان دولت از تریبون مجلس، که دائم از فعالان «فتنه» سخن می‌گویند و البته تازگی ها پای مسائل «منکراتی» را برای نگرفتن رای اعتماد وزیر پیشنهادی هم به میان کشیدند، نشان می‌دهد که روحانی برای وزارت علوم هر گزینه ای را معرفی کند، رنگ صندلی وزارت را به چشم نمی‌بیند و اگر هم ببیند، دیری نمی‌گذرد که با استیضاح به زیر خواهد افتاد؛ موضوعی که برخی تحلیل ها مبنی بر اینکه آنها برای تصرف مدیریت دانشگاه ها برنامه دارند را تقویت می‌کند.
حسن روحانی اگرچه این بار بر خلاف مراسم استیضاح «رضا فرجی دانا» به مجلس رفت و حتی تاکید کرد که «به هیچ عنوان آقای نیلی را برای دست‌گرمی معرفی نکرده‌ایم بلکه وی گزینه اصلی دولت برای تصدی پست وزارت علوم است» اما این کنش او هم نتوانست جلوی نگرفتن رای اعتماد را بگیرد.
محتوای تکراری نطق های مخالفان در سه جلسه رای اعتماد وزارت علوم نشان می‌دهد، جریانی غوغاسالار با به چالش کشیدن امتیازات معرفی شدگان از سوی روحانی، رسما صحنه گردان مجلس اند و نمایندگان با دیدگاه بینابینی را هم با نطق های هیجانی، تحت تاثیر قرار داده و رسما چوب لای چرخ دولت می‌گذارند.
اگرچه رئیس مجلس با طعنه ای که به الیاس نادران زد و گفت «عده ای رجال الغیب شده اند» راهبری مخالفان نیلی را به چالش کشید اما این موضوع این حقیقت را به خوبی آشکار می‌کند که اکثریت مجلس با پیشقراولی جریانی خاص، برای دولت و وزارت علوم نقشه های بیشتری در سر دارند. حقیقتی که واکنش حسن روحانی در حساب توییترش را هم به دنبال داشت و او «افکار عمومی» را به قضاوت دعوت کرد تا بگوید «فاصله» ها را نمی‌پسندد و البته تاکید کند که مجلس با دادن اختیار خود به دست گروهی «لجباز» با پشتوانه های ایدئولوژیک و البته حداقلی، رابطه ای ناپایدار و شدیدا پر چالش را با دولت آغاز کرده است.
به نظر می‌رسد تلاش مخالفان برای به نتیجه نرسیدن مدیریت وزارت علوم، یک چیز را نشانه رفته است و آن هم ایجاد خلل در ساماندهی احتمالی مدیریت دانشگاه ها است. چرا که مهمترین و محرک ترین پایگاه اجتماعی دولت و طرفداران اصلاح طلب او را دانشگاه و دانشگاهیان می‌پندارد و اصرار این جریان برای بی سر و صاحب ماندن دانشگاه ها، با هدف انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو و بکارگیری فرصت ناشی از خلاء مدیریت، برای قاپیدن آرای رای دهندگان زود رنج وسرگردان است. چهارمین مراسم فرهنگ سنتی (شکرانه) برداشت محصول انار در فیروزکوه برگزار شد
تهران بزرگ- ایرنا- با حضور معاون برنامه ریزی استانداری تهران، چهارمین مراسم فرهنگ سنتی (شکرانه) برداشت محصول انار در روستای ‘محمود آباد’ فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مراسم عصر جمعه با هدف شناساندن هرچه بیشتر محصول سالم انار روستای محمودآباد و سایر قابلیت های کشاورزی منطقه و با هماهنگی مسؤولان محلی شهرستان، شوراهای اسلامی و دهیاران و اعضای تعاونی های روستایی برگزار شد.

روح الله درویش خضری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه در این مراسم اظهارکرد: روستای محمودآباد به همراه روستاهای دمی آقا، کبوتر دره و عروس بران، از نظر اقلیمی و آب و هوایی مستعد کشت محصول انار است.

وی با اشاره به سیر صعودی تولید این محصول در منطقه، افزود: انار محمودآباد محصولی ارگانیک است که از هیچ نوع کود یا سمی در تولید آن استفاده نمی شود و کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و سوئد، مقاصد صادراتی محصول این منطقه است.

درویش خضری همچنین با اشاره به رهاسازی زنبور تریکوگراما در ۱۰ مرحله در باغات انار منطقه، خاطرنشان کرد: با رها سازی این زنبورها آفت انار دراین منطقه به شدت کاهش یافته است و سال گذشته گواهی استاندارد تولید برای پنج نفر از انارکاران منطقه صادر شد و امسال نیز برای ۱۰ نفر دیگر از باغداران منطقه در دست اقدام است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله اسماعیلی امام جمعه شهرستان فیروزکوه نیز از مسؤولان استانی و محلی خواست برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، به دنبال اشتغال و درآمدزایی در روستاها باشند.

وی کشاورزان را ولی نعمتان انقلاب معرفی کرد و افزود: نباید شرایط به گونه ای باشد که پولدارها انار منطقه را به قیمت ناچیز از کشاورزان زحمتکش بخرند و با قیمتی چند برابر در بازار به فروش برسانند.

فرماندار فیروزکوه، معاونان سیاسی و انتظامی و برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و رییس دادگستری شهرستان فیروزکوه، از جمله مسؤولان حاضر در این مراسم بودند.

روستای محمودآباد فیروزکوه با دارا بودن یک تعاونی بزرگ تولیدی انار که همه اهالی این روستا در آن عضویت دارند، دارای ۱۸۰ هکتار باغ انار است که در سال زراعی گذشته بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن محصول از باغات آن جمع آوری شد.

روستای محمودآباد از توابع دهستان بزرگ ‘حبله رود’ در ۷۰کیلومتری جنوب غرب شهرستان فیروزکوه و در منطقه ای واقع شده که محصول انار بیشترین بازدهی و ثمره را در آن منطقه دارد.

طی ماه های گذشته با پیگیری فرماندار فیروزکوه، اراضی مورد نیاز کشاورزان جهت توسعه کشت و کار انار در این روستا واگذار شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*